Do výroby řídicích systémů firma s 350 zaměstnanci investovala už v minulosti, nyní přišla na řadu část zaměřená na rozvaděčové skříně. V první fázi byla pořízena infrastruktura, dalším krokem je digitalizace. Pracovníci už skříně nebudou zapojovat podle papírové dokumentace, ale podle počítače napojeného na informační systém. Případné změny od projektantů tak uvidí online a budou mít na dotykové obrazovce stále nejaktuálnější dokumentaci. "Veškerá konstrukce mechanických dílů bude ve 3D provedení, takže si výrobek budou moci při montáži natočit ze všech stran a daleko rychleji pochopí konstrukci toho provedení," řekl ČTK ředitel divize Výroba dodávek Jiří Vopička.

O celkové obnově příbramského areálu s pěti budovami bylo rozhodnuto v roce 2008, projekt trochu pozdržela hospodářská krize. Nyní zbývá opravit poslední stavbu, příští rok v ní chce firma vybudovat showroom pro zákazníky. Podle Tichého v minulosti směřovalo do technologií přes 60 milionů korun, do vývoje řídicích systémů společnost každým rokem investuje přes 35 milionů Kč.

ZAT dodává technologie pro jadernou i klasickou energetiku, ale působí také v dalších oblastech, například povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů. Firma má pobočky v Plzni, na Slovensku a na Kubě. Většina zaměstnanců, kolem 220 lidí, pracuje v Příbrami, kde je soustředěna všechna výroba. Podle členky představenstva Vladislavy Česákové se i za současné situace daří získávat nové lidi. "Příbram měla kdysi vysokou nezaměstnanost, je tu průmyslovka, elektroučiliště a není tu taková konkurence jako v Plzni," uvedla.

Společnost vlastní vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také certifikovaným výrobcem zdravotnických přístrojů. V hospodářském roce, který skončil letos v březnu, firmě meziročně vzrostly tržby o 19 procent na rekordních 813 milionů korun. Stoupl i podíl zahraničního obchodu, a to meziročně ze 420 milionů na 480 milionů korun. Celkový podíl zahraničního obchodu činí 65 procent.