Klienty H V H jsou především umělci, sochaři, výtvarníci a lidé zabývající se designem. Slévárna spolupracuje také s městy a obcemi, státními úřady a různými zájmovými spolky. Firma se na trhu podle jednoho ze svých jednatelů Pavla Horáka prosadila schopností odlévat větší díla a krátkými výrobními lhůtami. "U menších soch to byl jeden měsíc. Sochaři, kteří byli zvyklí čekat na odlitek přes rok, z toho byli nadšení," uvedl Horák.

Na druhé místo mezi firmami porota zařadila společnost Lumco z České Skalice na Náchodsku, která vyrábí sedací soupravy. Třetí skončila jičínská Penda, provozovatel e-shopu a sítě 50 prodejen TisknuLevne.cz zaměřených na tiskárny, kopírky a spotřební materiál.

Radka Luňáková začínala pečením bezlepkových makronek pro rodinu a přátele, postupně je začala dodávat do místních kaváren. Rozhodla se proto opustit dosavadní zaměstnání a věnovat se cukrářské práci naplno. "Držím se starých receptů a cukrářských zásad, jsem odpůrce dochucovadel, náhražek a usnadňovačů," řekla oceněná živnostnice. V současné době, po dvou letech pečení, dokončuje makronkovou výrobnu. Makronky nyní dodává do více než 20 míst.

Druhý se v Královéhradeckém kraji mezi živnostníky umístil Pavel Hajn, který v Borohrádku na Rychnovsku vyrábí koženou galanterii. "Bronz získala pro svůj entuziasmus a nadšení pro práci Michaela Šimková nabízející soukromou výuku školních předmětů a cizích jazyků," uvedli pořadatelé. Působí v Hradci Králové.

Vítězové krajských kol se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží firma roku a živnostník roku se uskuteční 6. prosince na pražském Žofíně.