Souhrnný index nákupních manažerů (PMI), který je považován za barometr zdraví firem ve zpracovatelském sektoru a v sektoru služeb, podle prvních odhadů za srpen mírně vzrostl a dostal se na 55,8 bodu. V červenci byl na 55,7 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali mírné snížení indexu, v průměru na 55,5 bodu.

Index se od poloviny roku 2013 drží nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu teď roste nejrychleji od dubna 2011, zejména díky vyšším novým vývozním objednávkám. Index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl na 57,4 bodu z předchozích 56,6 bodu.

Index aktivity v sektoru služeb se naopak snížil a dostal se na 54,9 bodu z 55,4 bodu v červenci. Zpomalil růst nových objednávek. Dílčí index očekávání v sektoru se pak dostal nejníže od začátku roku.

Údaje z nejnovějšího průzkumu naznačují, že ekonomika eurozóny by za červenec až září mohla vykázat růst o 0,5 procenta, uvedla IHS. V předchozím čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny zvýšil o 0,6 procenta. Analytici počítají s růstem ekonomiky ve třetím čtvrtletí o 0,4 procenta.

"Nejnovější údaje PMI pro eurozónu signalizují, že silný výkon ekonomiky měnového bloku z poslední doby ještě bude pokračovat," uvedl ředitel IHS Markit Andrew Harker. "Celkově to je další sada pozitivních čísel pro eurozónu, která si nadále užívá nejlepší růstové období za několik let," dodal.