Investice by měla podpořit rozšíření výroby firmy, jejímiž zákazníky jsou přední automobilky jako Volkswagen či Volvo. Trubkami vyrobenými v Olomouci jsou vybavovány také luxusní automobily Jaguar, Land Rover a Bentley. Podle výroční zprávy za loňský rok byla již schválena investice do nové výrobní haly o celkové ploše 4488 metrů čtverečních.

Společnosti Senior Flexonics Czech podle výroční zprávy uložené ve Sbírce listin loni klesl zisk po zdanění zhruba o 15 procent na 129,3 milionu korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb naopak vzrostly na 602,6 milionu korun z předloňských 597,4 milionu. "Podařilo se získat několik nových zakázek pro stávající zákazníky jako například Ford, Renault, Volvo PT, společnost Senior Flexonics Czech byla však rovněž úspěšná při získávání kontraktů u nových zákazníků zejména v prémiovém segmentu jako například Audi," uvedla firma.

Produkce se sice loni snížila o osm procent na 4,8 milionu vyrobených dílů, pokles je ale podle firmy dán zaměřením na objemově menší, ale sofistikovanější díly s vyšší přidanou hodnotou. Podnik loni nakoupil nové stroje pro indukční pájení, lisování těsnících podložek, svařování, řezání a válcování a také zavedl automatický systém skladování nástrojů, kontrolních a testovacích přípravků.

Příslib investiční pobídky od státu získalo v letošním prvním pololetí 42 projektů investorů. Celková výše pobídek dosáhla 6,3 miliardy Kč. Největší zastoupení v počtu projektů má Zlínský, Ústecký či Moravskoslezský kraj. Stát tak podpořil investice v souhrnné výši 26,6 miliardy korun. Podpořené firmy by měly v budoucnu vytvořit 4767 nových pracovních míst, uvedl CzechInvest.

Příslib investiční pobídky od státu získalo loni 72 projektů investorů, celková výše pobídek dosáhla 12,5 miliardy Kč. V Olomouckém kraji to byly projekty pěti firem, mezi nimi byla například japonská společnost Toray, německý výrobce nákupních vozíků a zařízení prodejen Wanzl či společnost Weba.