Emisní rozpětí ceny za akcii Waberer's stanovil na 5100 až 6300 forintů (434 Kč až 536 Kč), konečná cena bude stanovena 29. června. Obchodovat se pak začne 6. července. Firma nabídne jak nové akcie, tak stávající akcie v držení společnosti CEE Transport Holding BV.

Budapešťské burze nyní dominují čtyři tituly označované jako blue chips, tedy nejkvalitnější akcie na trhu. Waberer's bude pátou největší emisí z této kategorie. Ředitel burzy Richárd Végh označil tuto emisi za milník budapešťského akciového trhu. "Na burzu vstupuje nová, velká společnost, jakož i představitel nového sektoru," řekl.

Waberer's je jednou z největších přepravních firem v Evropě, má více než 3500 vozidel. Loni měla firma tržby 572,4 milionu eur (15 miliard Kč).

Za předpokladu, že se všechny nabízené akcie prodají za průměrnou cenu, bude výtěžek činit kolem 197 milionů eur (5,2 miliardy Kč). Z nich Waberer's obdrží asi 45 milionů eur a na financování akvizice polské firmy Link použije 32 milionů eur.

Ředitel společnosti Waberer's Ferenc Lajkó očekává, že během čtyř až pěti let bude mít firma flotilu několika tisíc nákladních aut v Polsku. Podnik uvažuje také o dalších akvizicích a její přítomnost na akciovém trhu by se mohla stát katalyzátorem růstu, podotkl podle agentury Reuters Lajkó.