Zatím se nekonají přímá jednání mezi šéfy obou firem, společnosti podle Reuters pouze zvažují možné scénáře s poradci a bankéři. Německo-francouzskou alianci v oblasti energetiky po vzoru Airbusu léta prosazovala vláda francouzského prezidenta Françoise Hollandea.

Jednou z uvažovaných možností je výměna akcií mezi oběma společnostmi. RWE by tak mohla vyměnit svůj většinový podíl v divizi Innogy za menšinový podíl v Engie.

Podle zdrojů blízkých Reuters bude ale možná dohoda muset počkat na zářijové německé volby. Majetkové přesuny mezi firmami by si možná vyžádaly změnu francouzské legislativy. Podle bankéřů by to ale pro nového francouzského prezidenta Emmanuela Macrona nemělo představovat problém.

Francouzský koncern Engie má dceřiné firmy v České republice. Jsou to bývalé firmy GDF Suez Prodej plynu a firma Cofely, která se zabývá například elektroinstalacemi v průmyslu a energetice. Loni v květnu obě v rámci sjednocování značky Engie a aktivit dceřiných společností změnily název. Z Cofely se stala Engie Services a GDF Suez Prodej plynu se změnil na Engie Energy Management CZ.

Firma Innogy se oddělila od mateřské skupiny RWE v loňském roce a stala se největší energetickou skupinou v Německu. RWE v ní ale stále vlastní podíl 76,8 procenta. Innogy zahrnuje obnovitelné zdroje energie, energetické sítě a maloobchodní aktivity, zatímco RWE se soustředí na konvenční zdroje energie. Aktivity RWE v České republice přešly od loňského 1. října pod Innogy.