Dow Jones index odepsal 0,04 procenta a uzavřel na hodnotě 20.905,86 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 klesl o 0,20 procenta na 2373,47 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite si 0,01 procenta připsal a skončil na 5901,53 bodu.

Americké akcie zpevňují od vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. V posledních týdnech však růst ustává, protože investoři jsou nervózní kvůli nejasnostem kolem jeho návrhů na reformu daní a omezení regulace.

Oslabilo sedm z 11 sektorů, které jsou součástí indexu S&P. Nejhůře si vedly finanční a energetické společnosti. Ceny ropy totiž klesaly, neboť investoři ruší sázky na další růst. Posílily naproti tomu akcie Apple, které uzavřely na novém rekordu 141,46 USD. Z části je to zřejmě reakce na zvýšení cílové ceny od analytiků jedné makléřské firmy.

Trh brzdí také konzervativní výhled dalšího vývoje úroků v USA. Tento týden má mít projev několik představitelů americké centrální banky (Fed), včetně šéfky Fedu Janet Yellenové.

Dolarový index dnes klesl až na nejnižší hodnotu za posledních šest týdnů. Americká měna zůstala pod zvýšeným tlakem po rozhodnutí Fedu nechat beze změn výhled postupného zvyšování úrokových sazeb. Nakonec však dolar převážnou část ztrát smazal po komentáři představitele Fedu Charlese Evanse, který poznamenal, že Fed je připraven letos zvýšit sazby ještě dvakrát.

Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, uzavřel beze změny na 100,32 bodu. Vůči euru dolar o 0,1 procenta oslabil a pohyboval se kolem 1,0745 USD, k japonskému jenu klesl o 0,1 procenta na 112,53 JPY. Euro proti jenu odepsalo 0,1 procenta na 120,90 JPY.