"Naše výsledky jsou neoddělitelně spjaty se zdravím britské ekonomiky, a to je lepší, než trh očekával po referendu (o odchodu Británie z Evropské unie)," uvádí se v prohlášení banky.

Za nárůstem zisku stojí nižší tvorba rezerv na odškodnění klientů za vnucené pojištění schopnosti splácet úvěr. Lloyds si na ně doposud dala stranou 17 miliard liber, což je v porovnání s ostatními britskými bankami nejvyšší suma.

Banka se rozhodla zvýšit roční dividendu o 11 procent na 3,05 pence.

Vzhledem k tomu, že Lloyds z 97 procent podniká na britském trhu, patří k bankovním institucím nejvíce vystaveným vlivu hospodářských výkyvů země. Rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii jí tak na jistotě nepřidává.

Zatímco celkové příjmy banky se jen mírně snížily, náklady spojené se špatnými úvěry vzrostly o 14 procent. Tento vývoj naznačuje, že její klienti by mohli mít problém zvládnout ekonomické turbulence, která se očekává po odchodu Británie z EU.

Jednička na britském trhu hypotečních úvěrů by se zhruba do května měla plně vrátit do soukromých rukou. Zčásti ji stále vlastní britská vláda, která na její záchranu v době světové finanční krize vynaložila 20,5 miliardy liber a převzala 43 procent jejich akcií. Tento podíl nyní činí necelých pět procent.