Nejvíce firem v misi je ze strojírenství, energetiky a potravinářství. Zástupci podniků navštíví v Teheránu 16. mezinárodní strojírenský veletrh TIIE a setkají se během podnikatelských fór v Teheránu a v druhém největším íránském městě Mašhadu se svými protějšky.

České firmy již získaly v Íránu první menší zakázky. Česká společnost Energo-Pro má například kontrakt za 405 milionů korun na dodávku dvou vodních turbín pro íránskou vodní elektrárny Khoda Afarin. Opavský výrobce důlních strojů Ostroj podepsal memorandum o dodávce důlního dobývacího komplexu v řádu desítek milionů eur. Brněnský Zetor zase dodá íránské společnosti Tondak Tiz 250 traktorů za zhruba 135 milionů korun. Od začátku roku také funguje v Teheránu kancelář agentury CzechTrade.

České firmy by také měly mít možnost zapojit se do výstavby íránské jaderné elektrárny Búšehr. Vláda v červnu schválila zrušení zákazu dodávek pro tuto elektrárnu. Zákaz platil od roku 2000. Elektrárna v Búšehru je jedinou jadernou elektrárnou v Íránu. V provozu je zatím jediný ze čtyř plánovaných reaktorů.

Írán se dostal z ekonomické izolace letos v lednu, kdy světové mocnosti pod vedením Spojených států a Evropské unie zrušily protiíránské sankce výměnou za to, že Teherán omezí svůj jaderný program.