I vaše děti ji budou moci objevit, Mary Poppins se letos vrací v novém filmu

Autor: Ivan D. Hladík - 
8. 3. 2018
08:30

Hudba, malebnost, příběhy plné lásky, fantazie a porozumění - taková bývají vyprávění o vychovatelce Mary Poppins. Nové zpracování legendárních knih se blíží do kin, nahlédnout do něj můžete v první ukázce.

Příběh o zdánlivě přísné, nesmlouvavé a poněkud upjaté guvernantce, tedy dětské vychovatelce Mary Poppins, napsala v době, kdy se zotavovala z vážné choroby v roce 1934, australská herečka a spisovatelka žijící ve Spojeném království Pamela Lyndon Traversová (†96). Ačkoli byla autorkou více titulů, věhlas získalo právě osmero knih s Mary. Zatím nepřekonané filmové vyprávění z roku 1964 bylo ověnčeno hned pěti Oscary. Mimo jiné za hudbu a za hlavní ženský herecký výkon. Sošku si za něj odnesla Julie Andrews (82).

Podívejte se na první ukázku filmu:

Video Hudba, malebnost, příběhy plné lásky, fantazie a porozumění - taková bývají vyprávění o vychovatelce Mary Poppins. - Falcon, INT
720p 360p

Už letos vánoční čas přizdobí nová verze. Odehrává se kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy). Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Ben Whishaw, 37) a Jana (Emily Mortimer, 46), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Julie Walters, 68). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt, 35).

Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda, 38) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streep, 68). Na to, jak jejich příběh skončí, si počkáme do 20. prosince.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa