Legendy elektronické scény míří do Brna na 90s Time Travel Rave: Bobycentrum rozezní hardtrance i happy hardcore

Autor: shp - 
6. 11. 2017
20:00

90. léta patří ke zlaté éře elektronické a taneční hudby. Žánry jako handz-up, happy hardcore, rave a trance i hardtrance byly na vrcholu popularity. Atmosféru ojedinělých party této doby Čechům připomene akce 90s Time Travel Rave, která se bude konat v proslulém brněnském Bobycentru.

90s Time Travel Rave se zaměřuje na klasiky taneční hudby především z konce 90. let a začátku nového milénia. Nostalgii na taneční parket přinesou přední dýdžejové a producenti z Německa, kteří zahrají široké spektrum elektronických žánrů. Rozmanitost z line-upu čiší.

Dune

Na akci si odbude českou premiéru největší hvězda happy hardcoru. Německý DJ Oliver Froning, známý pod pseudonymem Dune, stojí za největšími klasikami žánru, jakými jsou tracky jako Rainbow To The Stars, Can't Stop Raving a především Hardcore Vibes. Tento legendární song se dodnes hraje na každé správné hardcore/gabber party.

Kai Tracid 

Dalšího německého dýdžeje není potřeba představovat. Kai Tracid je totiž miláček domácí publika a v Česku vystoupil již několikrát. Jde o jednoho z nejvýraznějších hardtrance dýdžejů s osobitým soundem plným acid linek a dalších prvků. Jeho hity jako Life is Too Short, Trance & Acid, Liqiud Skies nebo 4 Just 1 Day jsou dodnes geniální a skvěle se na ně paří.

DJ Quicksilver 

DJ Quicksilver patří právem mezi nejuznávanější zástupce handz-upu a eurotrancu. Hitovky jako I Have a Dream, Free a Bellisima znají Češi moc dobře z diskoték i rádií. Na konci 90. let byl občanským jménem Orhan Terzi na vrcholu producentského šílenství a vydával jednu pecku za druhou. Nepochybujeme, že všechny jmenované tracky zazní i v Brně.

DJ Brooklyn Bounce 

Formaci Brooklyn Bounce vyznačující se tvrdším handz-upem s prvky hardtrancu a hardstylu, jejíž videoklipy se objevovaly hojně v televizních hudebních pořadech a hitparádách v 90. letech i po příchodu nového milénia, také není třeba dlouze představovat. Hudbu jí produkovali Matthias Menck a Dennis Bohn a právě druhý jmenovaný nyní vystupuje jako DJ Brooklyn Bounce. Na pecky jako Bass, Beats & Melody, Born to Bounce (Music is My Destiny), Loud & Proud nebo Club Bizzare v Brně určitě nezapomene. Stejně jako na jeho oblíbený early hardstyle.

Da Hool alias DJ Hooligan 

Da Hool aka DJ Hooligan patří k legendám dnes již neprobíhající kultovní akce Love Parade, které se pravidelně účastnily statisíce lidí z celého světa. Právě on stojí za geniální ódou jménem Meet Her at the Love Parade. Ta sice nebyla hymnou této masivní party, ale od jejího vydání v roce 1997 zazněla na každé edici. Očekávejte set plný klasického trancu, hardtrancu i early ravu.

 

90s Time Travel Rave se koná 24. března 2018 v prostorách brněnského Bobycentra. Kromě zahraničních DJů vystoupí i domácí support. Veškeré další info naleznete na oficiálním Facebooku party. Z akce přineseme report.

Doporučujeme
scaero ( 7. listopadu 2017 10:46 )

Ted už jen chybi Dean REED aby zaspival z hrobu a obnovit Ein Kessel Buntes a sedt u televize v krepsilonovych ponožkách jo a bodla by Ala Pugačeva

michal121 ( 6. listopadu 2017 20:32 )

Devadesátky patřej "eurodance" a odvozeninám. Dovzdělejte se. Stačí zadat na YOUTUBE "eurodance" a najdete tisíce songů. Dám krk na to, že drtivoiu většinu z nich znáte stejně dobře jako generace, která v té době vyrůstala. To, co jste popsali v článku jsou jen subžánry v drtivé většině klubovýho (tedy silně menšinovýho)charakteru.

Zobrazit celou diskusi
Další videa