Recenze: Přední britský neurochirurg popisuje, jaké to je držet lidský život v dlaních

Recenze: Přední britský neurochirurg popisuje, jaké to je držet lidský život v dlaních
Autor: Dagmar Čechová - 
13. 10. 2017
09:52

Toužíte se podívat na chirurgický sál jako nezávislý pozorovatel, ale víte, že se vám to patrně nikdy nepodaří? Vezměte do ruky knihu Neublížíš - přední neurochirurg v ní totiž popisuje i ty nejotřesnější detaily operací mozku a páteře, které za svůj život zvládl.

V knize Neublížíš se čtenářům představuje elitní neurochirurg z Velké Británie Henry Marsh. Popisuje svůj každodenní boj se zázrakem zvaným lidský mozek. Na téměř 300 stranách nám přibližuje svou profesi a nejrůznější problémy prezentuje na konkrétních případech ze své kariéry.

Memoáry doktora Marshe je rozhodně fascinujícím pohledem do světa mozkové chirurgie. Autor své případy popisuje velmi čtivě, jazykem, kterému porozumí i laici. Doplňuje je navíc detaily z osobního života či nejrůznějšími informacemi z lékařského prostředí.

Dík této knize máte jedinečnou možnost vstoupit až do lidské hlavy a účastnit se hned několika náročných operací. Ne všechny končí dobře. Syrovosti reality se Marsh rozhodně nevyhýbá, což je mu rozhodně ku prospěchu.

Kniha Neublížíš jednoznačně patří mezi top v žánru memoárů z lékařského prostředí. Nadšenci do těchto věd knihu rozhodně ocení.


Henry Marsh

Neublížíš

nakladatelství BizBooks, 2017

296 stran

Hodnocení: 100 %

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa