Prachařová natočila první videoklip. S písní Heart of Gold jí pomáhal i Burian

Autor: jer - 
12. 9. 2017
14:00

První hudební videoklip 10. září vydala herečka a zpěvačka Mariana Prachařová. Video vyšlo pod labelem Mad Baker Music, na textu písně se podílel i producent a hudebník Jiří Burian. Jak probíhalo natáčení? A jak se s Marianou pracovalo filmařům?

„Natáčení probíhalo skvěle. Obklopila jsem se kamarády a skvělým týmem
a myslím, že výsledek stojí za to. Točili jsme přes noc od devíti od večera do
osmi hodin do rána v pražském ateliéru. Nočky jsem se zprvu bála, ale nakonec
na mě padla únava až kolem sedmé hodiny ráno. Moc jsem si natáčení užívala
a na svůj singl jsem velmi pyšná,“ říká Mariana Prachařová.

Písnička Heart of Gold je podle jejích slov jakýmsi obrazem nedostupné dívky.
„Videoklip se od toho odvíjí – chtěla jsem ho pojmout hodně umělecky a jinak,
než se u nás běžně dělá,“ říká Mariana Prachačová. Jako zásadní prvky klipu vidí
lokace, oblečení styling či světlo. „Doufám, že díky tomu všemu i úžasné
tanečnici Dominice Červinkové, je klip jiný, odvážný a extravagantní,“ říká
Prachařová.

Skladba Heart of Gold má současný zvuk, hudba vznikla v dílně zahraniční
produkce KMZA - Vincent Roche a Vince Peersman, autorem textu je Jiří Burian. „Text i melodickou linku zpěvu jsem měl připravenou ze svého studia, Mariana tomu celému vdechla duši a bylo hezké sledovat, jak song díky její interpretaci ožil,“ říká Jiří Burian. Kromě Mariany Prachařové a tanečnice Dominiky
Červinkové si ve videoklipu zahrála i zlatá rybička jménem Donald.

„S Marianou jsme sice natáčeli poprvé, ale během chvíle jsme si neuvěřitelně sedli. Měli jsme podobnou vizi, respektovali jsme vzájemně své nápady a doplňovali se, což je pro úspěšnou spolupráci důležité. Všechno probíhalo hladce, bez nátlaku a hlavně s úsměvem. Právě pozitivní energie na place se podle nás odrazila i na videoklipu. Mariana byla uvolněná a nebála se odvázat,“ říkají videomakeři Marek Hraško a Adam Kovář z projektu DVRGNT.

Podle nich dbali při filmování na detaily. „Mariana měla výrazný a osobitý styling, kterému jsme přizpůsobili prostředí a jednotlivé scény. Myslím, že klip proto zaujme i bez tzv. filmového děje. Prim hrají jednoduché, až strohé scény obsahující propracované nasvícení, kouřové efekty, tanečnicí kreace a tematický projev Mariany,“ dodávají.

Začínající zpěvačka Mariana Prachařová, která je více než rok spjata s moderním
vydavatelstvím Mad Baker Music, pod kterým nazpívala několik coverů, je otevřená různým stylům a interpretům. Hudbu a její energii jednoduše miluje, a tak se často jezdí inspirovat na koncerty do zahraničí, kde stojí několik hodin ve frontě před halou, aby byla v první řadě. Na koho? Třeba na milovaného Justina Biebera, se kterým by si prý někdy chtěla střihnout společný song.

Kdo je Mariana Prachařová?

Mariana Prachařová je mladá herečka a zpěvačka z Prahy. Narodila se v roce 1994 a už od malička měla blízko k hudbě i herectví. Svůj talent zdědila po rodičích (David Prachař a Dana Batulková) a tvrdou prací ho rozvíjí dál. Na základní škole hrála na klavír a zpívala ve sboru, ale naplno se ke zpěvu vrátila až během posledních 4 let.

Mariana absolvovala Fakultu humanitních studií UK a v dalším vzdělávání bude pokračovat tento rok. Mezi její největší úspěchy patří první místo v hitparádě Music Chart na Evropě 2, kterou dobyla songem S tebou s kapelou HELLO (Ezy Hýbl a Franta Soukup). Kromě toho má za sebou i živé vystupování v divadelním představení Mesiáš, kde zpívá alternativní koledy, které složil herec Roman Zach.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa