Ruští vojáci na Ukrajině: Moskva je zase zapírá!

Autor: ČTK - 
8. 11. 2014
09:35

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes znovu popřel, že by na východě Ukrajiny bojovali ruští vojáci. Jenže Kyjev tvrdí něco jiného. Hranici mezi Ruskem a východní Ukrajinou prý přejela ve čtvrtek kolona s tanky, houfnicemi a nákladními vozy s municí a bojovníky.

Lavrov před schůzkou se šéfem americké diplomacie Johnem Kerrym během summitu asijských a tichomořských států v Pekingu také uvedl, že dohoda o příměří, předpokládající odzbrojení na východě Ukrajiny, je věcí ukrajinské vlády a proruských separatistů, a nikoliv Ruska.

"Dohodu o příměří uzavřela (povstalecká) domobrana a ukrajinská vláda. To oni mají dokončit proces (odzbrojení)," řekl Lavrov podle agentury TASS a na dotaz novinářů dodal, že "ani americké ministerstvo zahraničí nemá informace o přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině".

Mluvčí americké diplomacie Jennifer Psakiová podle agentury AFP k ukrajinským zprávám o koloně tanků opatrně poznamenala, že pokud se tyto informace potvrdí, USA odsoudí nový vpád na ukrajinské území jako hrubé porušení minských dohod o příměří.

Moskva pravidelně popírá tvrzení Kyjeva a Západu o tom, že Rusko podporuje separatisty zbraněmi a vojáky.

"Rozmísťování vojenského vybavení a ruských žoldáků na frontových liniích pokračuje," uvedl v pátek ukrajinský armádní mluvčí Andrij Lysenko. Hranici podle něj přejela kolona s 32 tanky, 16 houfnicemi a třiceti nákladními vozy s municí a bojovníky.

Nad přesouváním ruské bojové techniky na Donbas a soustřeďováním ruské vojenské síly u hranic vyjádřila znepokojení Severoatlantická aliance. "Bereme na vědomí zprávy o přejezdu ruských tanků a vojáků přes hranice s Ukrajinou a analyzujeme je.Můžeme potvrdit nedávný nárůst počtu vojsk a výzbroje podél východních ukrajinských hranic," řekl agentuře Reuters mluvčí aliance.

"Pokud se pohyb ruských vojsk potvrdí, půjde o další důkaz ruské agrese a přímého vměšování s cílem destabilizovat situaci na Ukrajině," konstatoval.

 

Doporučujeme
japos22 ( 9. listopadu 2014 20:22 )

Zároveň jsi i velmi správně odpověděl

santixkauz ( 9. listopadu 2014 16:48 )

komoušistický kretén Mengele Buzerant Lavorov je rusácká teroristická prolhaná kurrva …patologický prolnanec bylo by třeba opět přihodit nějaké ty mírové sankce …jinak ti prašíví terorističtí rusáci se šířením terorismu po světě nepřestanou nebylo by vůbec marné, zakázat všechny lety do teroristického rusácka …a z teroristického rusácka

georg7 ( 9. listopadu 2014 10:28 )

* DEFINITIV * smrk

georg7 ( 9. listopadu 2014 10:26 )

* ABSOLUT * zaharvi

georg7 ( 9. listopadu 2014 10:24 )

*** JACKPOT *** kobyla1

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa