Ruští vojáci na Ukrajině: Moskva je zase zapírá!

Autor: ČTK - 
8. 11. 2014
09:35

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes znovu popřel, že by na východě Ukrajiny bojovali ruští vojáci. Jenže Kyjev tvrdí něco jiného. Hranici mezi Ruskem a východní Ukrajinou prý přejela ve čtvrtek kolona s tanky, houfnicemi a nákladními vozy s municí a bojovníky.

Lavrov před schůzkou se šéfem americké diplomacie Johnem Kerrym během summitu asijských a tichomořských států v Pekingu také uvedl, že dohoda o příměří, předpokládající odzbrojení na východě Ukrajiny, je věcí ukrajinské vlády a proruských separatistů, a nikoliv Ruska.

"Dohodu o příměří uzavřela (povstalecká) domobrana a ukrajinská vláda. To oni mají dokončit proces (odzbrojení)," řekl Lavrov podle agentury TASS a na dotaz novinářů dodal, že "ani americké ministerstvo zahraničí nemá informace o přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině".

Mluvčí americké diplomacie Jennifer Psakiová podle agentury AFP k ukrajinským zprávám o koloně tanků opatrně poznamenala, že pokud se tyto informace potvrdí, USA odsoudí nový vpád na ukrajinské území jako hrubé porušení minských dohod o příměří.

Moskva pravidelně popírá tvrzení Kyjeva a Západu o tom, že Rusko podporuje separatisty zbraněmi a vojáky.

"Rozmísťování vojenského vybavení a ruských žoldáků na frontových liniích pokračuje," uvedl v pátek ukrajinský armádní mluvčí Andrij Lysenko. Hranici podle něj přejela kolona s 32 tanky, 16 houfnicemi a třiceti nákladními vozy s municí a bojovníky.

Nad přesouváním ruské bojové techniky na Donbas a soustřeďováním ruské vojenské síly u hranic vyjádřila znepokojení Severoatlantická aliance. "Bereme na vědomí zprávy o přejezdu ruských tanků a vojáků přes hranice s Ukrajinou a analyzujeme je.Můžeme potvrdit nedávný nárůst počtu vojsk a výzbroje podél východních ukrajinských hranic," řekl agentuře Reuters mluvčí aliance.

"Pokud se pohyb ruských vojsk potvrdí, půjde o další důkaz ruské agrese a přímého vměšování s cílem destabilizovat situaci na Ukrajině," konstatoval.

 

Doporučujeme
japos22 ( 9. listopadu 2014 20:22 )

Zároveň jsi i velmi správně odpověděl

kobyla1 ( 8. listopadu 2014 17:53 )

https://www.youtube.com/watch?v=jnZKtRejmSA

kobyla1 ( 8. listopadu 2014 17:51 )

Proč ta fašistická verbež v redakci Blesku nepíše o tom, že CIA dřepí v Kyjevě, že američtí žoldáci bojují na Ukrajině,že USA dodává fašistům na Ukrajině zbraně..........tyhle bláboly si strčte do pr.dele vy lháři

marais ( 8. listopadu 2014 11:07 )

Za ty problémy může rozpad SSSR, vždyt národnosti byly promíchané, průmysl, rozvody energii též a teď se to vše ukazuje, nemyslíte?

marais ( 8. listopadu 2014 11:04 )

Moskva zapírá, zato Kyjev střílí lidi na východě UA o 106... TO JE CO?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa