Rusové prý budují minové pole na Krymu! Zaminovali i přehradu

Autor: ČTK,simao - 
9. 3. 2014
10:03

Ruská vojska podle Ukrajinců nejen zahájil blokádu Krymu, ale roztahují se! Pronikla prý do obce Čonhar, která leží na jedné z přístupových cest ke Krymu. A začala zřizovat minová pole. Rusům už se údajně podařilo zaminovat i přehradu v ukrajinském Rjumšyne. Co tohle všechno znamená? Válečné přípravy?

Ukrajinský tisk dnes oznámil, že ruská vojska pronikla do ukrajinské obce Čonhar v těsném sousedství Krymu a vytvářejí tam minová pole. Obec leží na jedné ze dvou hlavních přístupových silnic na Krym a administrativně je součástí sousední Chersonské oblasti.

Roztahují tedy Rusové pole své působnosti? Podle zpravodajského portálu Ukranews se v Čonharu pohybují opět neoznačení ozbrojenci, kteří v okolí vykopávají jámy pro umístění hraničních sloupů. Skupiny mužů v plné polní rovněž pronikly na Arbatskou kosu, úzký pás země vybíhající z východu Krymského poloostrova na sever k ukrajinské pevnině.

Rusové si ohrazují teritorium?

Ruská armáda tak podle všeho rozšiřuje blokádu obou hlavních severních přístupů na Krym. Ruští vojáci však měli zaminovat i přehradu u severokrymské obce Rjumšyne. A raketový pluk v Jevpatoriji na západě Krymu dostal ultimátum do 19:00 středoevropského času - pokud se vojáci nevzdají, "domobrana" zahájí útok.

Na Krymu tak opět houstne atmosféra. Vladimir Putin sice tvrdil, že domobrana nepodléhá ruskému vedení, jenže neoznačení vojáci disponují všemožnou armádní technikou, včetně min. Bylo by s podivem, kdyby tohle všechno skutečně nebyla práce ruských profesionálů...

Do Simferopolu, správního střediska Krymu, pak v noci na dnešek údajně dorazila další kolona ruské vojenské techniky, napsala Ukrajinska pravda. Asi 90 nákladních automobilů plných vojáků mlo přijet z armádní střelnice na východokrymském mysu Čauda, kterou Rusové kontrolují.

V koloně aut jsou cisterny s palivem, sanitky a tahače s polní kuchyní. Nákladní auta jsou neoznačená, doprovodné vozy jsou ale podle ukrajinských médií označeny číslicí 99, což je kód pro ruské hlavní město Moskvu. Vozy ruských parašutistů jsou označeny kódem 95 příslušným pro Čečensko.

Rusové přitom byli na Krymu ještě před blokádou poloostrova. Pronajímali si zde od Ukrajiny vojenskou základnu v Sevastopolu, kde kotví černomořská flotila.

Sestřelené letadlo ukrajinských pohraničníků

Také ukrajinská armáda však organizuje přesuny svých jednotek, upozornila agentura Interfax-Ukrajina - a to prý v rámci přípravy na "velké vojenské cvičení". Informaci potvrdilo ukrajinské ministerstvo obrany. Kolony vojenských vozidel na silnicích hlásí ukrajinská média například ze Žytomyru nebo Lvova na západě země.

Během přesunů vojsk však došlo i k incidentu. Ozbrojenci (ruští?) začali střílet na neozbrojené letadlo ukrajinské pohraniční stráže! To skončilo v plamenech, tříčlennná posádka pozorovací mise však naštěstí vyvázla bez zranění. Ke střelbě přitom došlo nad ukrajinskou hranicí s autonomním Krymem.

Doporučujeme
aramhess ( 11. března 2014 17:17 )

Hele,milej Pluto,amerika tě čeká s otevřenou náručí,no jak zjistí,že máš vítr v kapsách tak tě pošlou šupem do análstánu!co ty na to pruhovanej kačírku?

nbcz ( 11. března 2014 14:35 )

Ty asi budeš mít problém nejen s hlavou, ale i se svojím sexuálním zaměřením, které se těmito výkřiky zřejmě snažíš popřít i sám před sebou.

santixkauz ( 11. března 2014 09:48 )

turistická sezóna bude v Análstánu (dříve Krym) zcela úchvatná po povinné návštěvě minových polí budou ruští turisté vyletovat nadšením až do oblak

santixkauz ( 11. března 2014 09:36 )

Nelep se, ruský buzerante!

santixkauz ( 11. března 2014 09:36 )

Nelep se, ruský buzerante!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa