Dopadení zkrvaveného vraha bezprostředně po činu: Oběti téměř odřízl hlavu

police chase
Autor: DH - 
13. 9. 2018
18:58

Britská policie nedávno zveřejnila mrazivé video. Zachycuje bleskové zatčení smrtelně nebezpečného psychopata Martina McDermotta. To se odehrálo bezprostředně po brutální vraždě. Nebyla první, ovšem tentokrát McDermott své oběti téměř uříznul hlavu!

Scénu jako z hororového filmu zobrazuje video, které nyní zveřejnila policie oblasti Derbyshire ve Velké Británii.

Na snímku, který je zachycen kamerou připevněnou na těle policisty, je pachatel hrůzné vraždy, která se odehrála před pouhými několika minutami.

Policista Richard Edge byl přivolán k vraždě 44letého Leslieho Salmona. Když uviděl zakrvácené tělo oběti, okamžitě přivolal lékařskou pomoc. Pak se pustil i se svým parťákem do stíhání pachatele. Ten nebyl daleko.

„Stůj! Otoč se, jdi dopředu, polož ruce na tu kůlnu a zůstaň tak,“ křičí strážník, plný adrenalinu, na vraha a psychopata, který byl čerstvě propuštěn z vězení, a to po 16 letech, která si odpykal za vraždu ženy a držení rukojmích.

„Pokud nějak ohrozíš mě nebo ostatní, použiju teaser,“ zakončuje policista svůj řev na bestii, jež má v ten moment ruce pokryté krví své oběti.

Zatčení nakonec proběhlo bez použití násilí. Kdo by si ale myslel, že bude vrah svého činu litovat, hodně by se pletl.

„Jsem pyšný na to, co jsem udělal,“ reagoval McDermott, když mu policie sdělila, že oběť jeho zběsilý útok nožem nepřežila. Někteří z policistů popisují následné vyšetřování jako jedno z nejhorších, jakých se kdy účastnili. Vrah totiž pro zabití Salmona neměl žádný motiv. Policii sdělil, že mu prostě chtěl uříznout hlavu, nabodnout ji na tyč od smetáku a pochodovat s ní po ulici. 

Recidivista byl nakonec odsouzen na doživotí. Strážníka Richarda Edge zase místní policie vyznamenala za mimořádnou odvahu při výkonu služby. S McDermottem totiž nejsou špásy. Zabiják v roce 2001 zavraždil ženu a další dvě držel jako rukojmí. I tyto zločiny spáchal v podmínce za předchozí útok nožem.

Video: Policejní video ze zatýkání

Video police chase - Youtube
1080p 720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud