Ukradeným BMW najížděl Litevec na policistu: Spletl jsem si pedály, tvrdí

Autor: jp - 
10. 9. 2018
20:41

Málem zabil autem policajta a teď u soudu vykládá, že si spletl brzdu s plynem! Tak dětinskou obhajobu před až výjimečným trestem zvolil Litevec Vitalijus Č. (20).

Případ měl ze začátku klasický převaděčský scénář – dva Litevci vezli do vlasti bavoráky v bílé a černé barvě, ukradené v rakouském autosalonu. Za převoz měli dostat každý 20 tisíc korun. Na krkonošských silničkách se na ně ale »pověsila « policejní hlídka. Řidič (17) tmavého BMW při honičce havaroval, ale z vozu stihl utéct a nasednout ke krajanovi. Na prchající čekal v Pasekách nad Jizerou zátaras ze služebních aut a policista s namířenou zbraní.

Tady se ale obvyklý scénář dramaticky změnil. Místo aby se budoucí autoelektrikář vzdal, nebo zkusil utéct po svých, rozjel se osmdesátkou proti muži zákona! Zřejmě by ho usmrtil, kdyby ten včas neuskočil. „Chtěl jsem brzdit, ale spletl jsem si pedály. Viděl jsem, že jedu rychleji a rychleji. Pochopil jsem, že už nezastavím,“ hájil se Litevec. „Auto mělo letní gumy a vozovka byla mokrá. Manévroval jsem, abych se s ním nesrazil. Pak mě zastavila policie,“ tvrdil cizinec. Jednání s klasifikací pokus o vraždu bylo odročeno na 24. září.

VIDEO: Muž naboural dvě auta a z místa odešel.

Video Muž naboural dvě auta a z místa odešel - David Malík
360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
tomik007 ( 10. září 2018 20:57 )

LITEVCI jsou vetsinou pastevci...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud