Honička na ranveji: Na přistávací dráhu letiště v Lyonu vjel muž, policie mu byla v patách

Honička na ranveji v Lyonu.
Autor: ČTK - 
10. 9. 2018
19:29

Francouzská policie  zadržela muže, který se svým vozem prorazil dvoje prosklené dveře a vjel na ranvej mezinárodního letiště v Lyonu. Při incidentu byl lehce zraněn dělník pracující na letišti. 

Motiv činu jednatřicetiletého muže, jehož v té době pronásledovala policie kvůli jízdě v protisměru, není znám. Údajně však měl říct, že je vyslanec Alláha. Provoz letiště byl na několik hodin přerušen, zrušeno bylo asi 50 letů.

Zadržený muž nejprve jel po silnici nedaleko letiště vysokou rychlostí v protisměru a odmítal zastavit, proto ho policie začala i za pomoci vrtulníku pronásledovat. Muž poté prorazil zábranu u menšího lyonského letiště Bron a následně zamířil k většímu mezinárodnímu Saint-Exupéryho letišti.

Vůz, podle prokuratury ukradený mercedes s lucemburskou poznávací značkou, pak prorazil dvojici skleněných dveří na terminálu 1 a vjel na přistávací dráhu. Tam se jej policii podařilo dostihnout. Pronásledovaný muž se pokusil z vozu utéci, byl ale zadržen.Na místě zasahovala dvacítka vozů police, četnictva a celní správy a helikoptéra.

Incident trval asi dvě hodiny. Podle mluvčí místní prefektury Christelle Monteagudové není motiv mužova chování zatím znám a v této fázi vyšetřování nelze ani nic vyloučit. Agentura AFP citovala zdroje blízké vyšetřování, podle nichž policie muže neevidovala jako radikála, zadržený měl ale psychické potíže.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
loriandersz ( 12. září 2018 13:43 )

Turisté se obecně velmi zřídka chovají kulturně v zahraničních městech a zemích. Nyní mnoho společností, které mohou poslat turisty, mnoho zde udělalo: https://www.logaster.com/cs/

PPP150W ( 10. září 2018 20:08 )

jak jinak. Měl psychické potíže.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud