Přítel ji polil hořlavinou a zapálil: Bolestné jen 100 tisíc?! Dostal 20 let

Autor: ital - 
7. 9. 2018
10:55

Okresní soud v Žilině ve středu vyměřil dvacetiletý trest odnětí svobody padesátiletému Jánovi K. za závažný zločin pokusu o vraždu své přítelkyně. Pokusil se ji upálit.

V srpnu roku 2017 došlo na Slovensku v obci Slovany v okrese Martin v rodinném domě k tragédii. Po předešlé hádce polil Ján K. (49) svoji osmačtyřicetiletou partnerku neznámou hořlavinou a zapálil ji. Proti rozsudku se odvolal a rovněž prokuratura podala odvolání proti výroku trestu v neprospěch obžalovaného.

Žena utrpěla popáleniny na 15 procentech povrchu těla. Zranění byla natolik závažná, že ohrožovala činnost životně důležitých orgánů. Poškozená skončila v péči lékařů. Útočníka policie zatkla pro pokus o vraždu.

Žaloba uvádí: „V důsledku poranění nervového a cévního systému poškozená několikrát zkolabovala, což mohlo v případě neposkytnutí pomoci vyústit do bezprostředního ohrožení života až smrti. Léčba poranění trvala více než 12 týdnů a vyžádala si dvě operace.“

Dnes padesátiletému Jánovi K. nařídil soud výkon trestu s maximální ostrahou na 20 let a také ochranný dohled po dobu tří let. Zároveň mu přikázal uhradit poškozené družce odškodné ve výši 3648 eur (zhruba 96 000 Kč).

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud