Slavná Youtuberka (†21) zemřela týden po transplantaci plic. Dostala mrtvici a odpojili ji od přístrojů

Autor: rc - 
5. 9. 2018
20:00

 Claire Wineland (†21) byla hvězdou sociálních sítí, kde ji sledovali tisíce fanoušků. Claire ve svých příspěvcích popisovala život s cystickou fibrózou. Kvůli nemoci koncem srpna dokonce podstoupila transplantaci plic, ovšem týden po devítihodinové operaci, která pro ni měla znamenat nový život, zemřela.

Claire Wineland byla inspirací pro mnohé mladé lidi. Od mala trpěla genetickým onemocněním cystickou fibrózou a nebála se o své nemoci mluvit. Jen na Instagramu Claire sledovalo 100 tisíc lidí a na YouTube její videa poslouchalo 250 tisíc lidí. Claire na sociálních sítích svým sledovatelům vyprávěla o svém životě s nemocí.

Koncem srpna Claire podstoupila transplantaci plic, která měla být pro ni novým začátkem. Ovšem přesto, že devítihodinová operace dopadla dobře, Claire týden poté prodělala mrtvici a opět musela na sál. Tentokrát byla provedena operace mozku a poté byla Claire uvedena do umělého spánku. „Minulý večer v šest hodin Claire Wineland, náš zdroj inspirace, zemřela. Netrpěla a zdravotnický personál řekl, že to byl nejpokojnější odchod, kterého kdy byl svědky. Byla obklopena láskou. Byla se svou mámou Melissou Yeager a otcem Johnem Winelandem, kteří ji viděli poprvé se nadechnout na tomto světě a byli také u toho, kdy vydechla naposledy,“  napsala na Facebook Claiřina nadace.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
soresnakunde ( 6. září 2018 11:07 )

Svět zase příšel o jednu moc důležitou pi činku

animka ( 5. září 2018 22:34 )

Chudinka malá....

hoflhofl ( 5. září 2018 22:28 )

co je to za povolani Youtuberka

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud