Dixi málem zemřel vyčerpáním, když se snažil vrátit za majitelem, který se ho zbavil: Psího miláčka už můžete adoptovat

Autor: dce - 
5. 9. 2018
19:09

Totálně zuboženého psa na poslední chvíli zachránila provozovatelka psího útulku v Tachově Gabriela Jägerová. Kříženec staforda Dixi ležel u silnice a vypadal, že je mrtvý. Byl neuvěřitelně podvyživený a vyčerpaný – podle všeho se snažil vrátit za majitelem, který se ho zbavil daleko od domova. Psík je na tom už lépe a čeká na nového páníčka.

Polomrtvého Dixiho naháněli poblíž obce Nová Hospoda u Boru na Tachovsku v polovině července. Našla ho zde žena, která si ho všimla z auta. „Když v noci zastavila na odpočívadle, přišel kulhavou chůzí až k autu. Jelikož se psa trochu bála, zavolala na místo státní policii, která prý psa na místě neviděla,“ popsala na Facebooku Gabriela z útulku U Šmudliny.

Žena se jí druhý den ozvala, protože ji zajímal psíkův osud. Jenže policie Gabriele nález zvířete nehlásila, a tak se ho musela vyhledat po vlastní ose. „Ani jsme nedoufali, že ho na stejném místě potkáme. Když jsme však na místo přijeli, našli jsme psa, který jen ležel. Řekla bych, že smrti opravdu unikl jen o vlásek, protože ho nerozrušilo ani to, že k němu někdo přichází. Nezvedl hlavu, jen oddychoval,“ vypráví.

Psa odvezla na veterinu, kde ho ošetřili. Zpočátku si myslela, že ho srazilo auto nebo utekl a je vyčerpaný. Pravda se ale ukázala o mnoho ošklivější. „Ten pes se snažil za každou cenu dostat zpátky ke svému majiteli. Měl povrchová zranění, vypadalo to, že dlouho někde běžel lesem, a byl opravdu vyčerpaný,“ popsala TV ZAK veterinářka Diana Janouškovcová.

Zpočátku se Dixi – asi devítiletý kříženec – neudržel ani na nohách, dlouho to s ním vypadalo špatně, ale jak tvrdí i veterinářka, je to bojovník, který se nyní má čile k světu. Nyní už hledá nový milující domov.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
xoxo ( 5. září 2018 23:06 )

Vy jste ubohost sama - takhle nějak si představuju "člověka", který je schopný zvířatům ublížit

dementi-blesk-cz ( 5. září 2018 22:39 )

chcípni debi.le.

osol ( 5. září 2018 22:06 )

snad si najde novu skvelu milujucu rodinu. mohli by ste ten pripad sledovat a napisat, zaujima nas to. je mi toho psa velmi luto.

pe17 ( 5. září 2018 21:26 )

zase další lidská odporná bestije,je lepší si vzít domů zmršeného psa,než odporného odpadlíka který si říká člověk Pán lidstva.

subrosa1976 ( 5. září 2018 20:55 )

Nechápu, opravdu nechápu lidské hyeny, které tohle můžou udělat a jít si v klidu lehnout. Já bych navrhla velmi vysoké tresty za týrání zvířete, je to stejné, jako když ublíží dítěti, také je to bezbranný živý tvor, který vidí, slyší, vnímá a má emoce!!!Hajzl, který dělá takové věci zvířeti, je dokáže udělat i člověku!! Do plynu s Tebou ty ho.vado!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud