Svaž, muč, zabíjej! Zpověď zabijáka BTK: Víc než vraždění mě bavilo spřádání plánů

Autor: yks - 
9. 9. 2018
17:40

Americký sériový vrah Dennis Rader (73) má na svědomí 10 brutálních vražd. Mezi jeho oběťmi byly ženy a také malé děti. Nyní unikl na veřejnost jeden z prvních rozhovorů pořízený nedlouho po Raderově zatčení. Co prožíval během páchání svých krutých zločinů? A jak se mu podařilo tak dlouho unikat policii?

Chladnokrevný a sadistický maniak z amerického Kansasu  dlouhých 17 let terorizoval obyvatele města Wichita. Vše si předem důkladně plánoval. Zanechával za sebou těla umučených a znásilněných obětí. Policie se marně pokoušela přijít mu stopu. Nakonec jí začal posílat výsměšné vzkazy.  

Mrtvých mělo být víc

„Jak mohl věřící křesťan jako já spáchat něco takového?“ ptá se Rader v rozhovoru, který nedlouho po svém dopadení v roce 2005 poskytl jednomu lokálnímu novináři. Nyní, dlouhých 13 let poté, co skončil za katrem, uvolnila policie dosud neznámé informace o 11. oběti, kterou Rader plánoval poslat na onen svět tím nejkrutějším způsobem. 

„Poslední akce měla být můj opus, moje velké finále,“ svěřil se Rader kriminalistům. Předem vytipovanou ženu chtěl přepadnout v jejím domě, pověsit ji hlavou dolů a nechat v této poloze pomalu umírat. Vše měla korunovat mohutná exploze tlakových lahví s propan-butanem, která by dům proměnila v horu plápolajících trosek. Zamýšlená oběť dlouhou dobu netušila, že vrah už stál na zápraží a ťukal jí na dveře. Rader upustil od svého záměru jen proto, že se na chodníku právě objevila četa metařů.

Nikdo by ho nepodezříval

Maniak přitom navenek vystupoval jako věřící křesťan. V době vražd byl ženatý a vychovával dvě děti. Jeho profese bezpečnostního technika mu umožňovala přístup do domácností, ve kterých později páchal své zločiny. Okolí ho považovalo za vzorného muže a spořádaného otce. Desítka obětí pocítí, jaký je ve skutečnosti. „Není asi moc hezké říkat to o lidech, ale pro mě byli v podstatě objekty. Z těch příprav jsem měl víc potěšení než z toho zabíjení samotného,“ prohlásil Rader.

Kariéru zahájil čtyřnásobnou vraždou

Do domu obývaného Josephem a Julií Oterovými a jejich pěti dětmi vnikl Rader 15. ledna 1974. Nezapomněl předem přerušit telefonní vedení. Uvnitř se nacházeli oba dospělí, jejich 11letá dcera Josephine a o rok mladší Joseph. Muže a chlapce udusil pomocí igelitového pytle. Dceru a matku zardousil. V průběhu následujících let se Rader dopustil dalších šesti vražd. Všechny spáchal mimořádně brutálním způsobem. Ne nadarmo dostane své jméno. Označení „Zabiják BTK“ je zkratka anglické podoby slov „svaž, muč a zabij.“

Posměšky ho stály svobodu

Po mnoho let posílal Rader kansaské policii výsměšné vzkazy, které kriminalisty přiváděly k zoufalému vzteku. Dávno už tušili, že právě tenhle nenápadný táta od rodiny je zodpovědný za nepopsatelná zvěrstva, která je strašila ve spaní. Přímé důkazy ale chyběly. Bodem zlomu se ukázala být chvíle, kdy se jim vrah rozhodl poslat disketu s další zprávou. Technikům se podařilo nalézt na ní dávno smazaný soubor s Raderovým podpisem. Pak už vedla jeho cesta rovnou za mříže. „Kdy do mého mozku vstoupila ta vraždící bestie, to už vám neřeknu, ale zůstane tam,“ prohlásil zabiják. Svůj doživotní trest si odpykává ve věznici El Dorado v Kansasu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
demokratura ( 9. září 2018 22:40 )

vystupoval jako věřící křesťan. V době vražd byl ženatý a vychovával dvě děti SOA - school of americas bylo výcvikové středisko vrahů CIA , pro celou jižní a střední Ameriku, kde demokratická vláda USA trénovala své teroristy v mučení, vraždění zabíjení lidí pro vládu USA tito teroristi mučili a povraždili miliony levičáků po celé jižní a střední Americe ,aby se krvavé fašistické junty USA jako Pinochet, a spol dostali k moci ve celé jižní a Střední Americe v Niakragui USA fašisti povraždili 200 000 lidí, v Salvadoru 250 000 lidí, v CHile 50 000-150 000 lidí ,USA říkají 30 000 lidí , to samé Brazílie, Argentina, Kolumbie,Panama, důkazy jak demokratické země Eu a USA provozovaly koncentrační tábory a mučírny a masakrovaly miliony civilistů i po roce 1945 . https://www.youtube.com/watch?v=z6IuT1N3Xww síť koncentračních táborů a mučíren fašistické diktatury USA Thajsko, Rumunsko, Polsko, Litva, Egypt ,guantanamo, abugrajb, uzbekistán http://zahranicni.ihned.cz/c3-63251170-090000_d-63251170-sit-tajnych-veznic-cia-thajsko-rumunsko-p olsko-litva-egypt hitlerovské koncentráky CIA v Polsku ,Litvě a Rumunsku http://www.vlastnihlavou.cz/tajna-veznice-cia-v-polsku-politici-prolomili-ticho/ USA fašismus postavil o další okupační vojenské základny v Polsku , Rumunsku Zločiny kapitalizmu ,mučení ,otroctví, vykořistování, stovky válek , https://www.youtube.com/watch?v=nDr4buQ9qjg Podle zprávy OSJI byly tajné věznice = koncentráky a mučírny USA například v Polsku, Litvě, Rumunsku, Pákistánu, Afghánistánu, Egyptě a Jordánsku. Podle dalších zdrojů měly být věznice i na britském ostrově Diego García v Indickém oceánu, v Kosovu, Iráku, Thajsku a Džibutsku. http://www.novarepublika.cz/2017/10/cesko-spolupracovalo-s-americkou-cia_27.html Avazo v byl v roce 2003 dopraven do Uzbekistánu k výslechu. Při něm byl zaživa uvařen Američané na Guantánamu stále mučí vězně, tvrdí OSN https://www.novinky.cz/zahranic

DruhyKomunista ( 9. září 2018 18:57 )

No kazdy mame nejakeho toho konicka

offline ( 9. září 2018 18:30 )

Příjemný článek na poklidné nedělní odpoledne. Dobrou chuť.

sores ( 9. září 2018 18:13 )

Tu zrůdu měli pomalu mučit aby si užil to,co dělal těm nevinným obětím a hlavně dětem a poznal tu bolest a utrpení také!! Nechápu že už ho spoluvězni dávno nezabili

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud