Tragická smrt Majky (†33): Nová fakta o porodu, který ji stál život

Autor: shp - 
1. 9. 2018
11:10

Proč musela zemřít? Majka (†33), kterou přijali na přelomu července a srpna do považskobystrické nemocnice, kde na svět přišel její třetí synek Matyášek, byla plná elánu a optimismu. Tak moc se s manželem a dvěma dalšími syny těšila, až se jejich rodina rozroste. Pocit štěstí z objetí všech svých chlapců jí nebylo bohužel dopřán. Kde se stala chyba? Mohla ještě žít, kdyby porod vedl zkušenější lékař od začátku?

Během porodu v považskobystrické nemocnici Majka podle manžela Patrika, který byl stále po jejím boku, nezvládla dýchat a byla úplně vysílená. Prosila personál o pomoc stejně jako její manžel, ale bylo to marné.

Majka plakala a křičela, že to nepřežije. Měla bohužel pravdu. Důvodem těžkého porodu bylo zřejmě to, že třetí chlapeček chystající se na svět byl příliš velkým miminkem. Nakonec museli lékaři provést císařský řez. Proč to neprovedli dříve? Děťátko nakonec zachránili.

Majka však upadla do kómatu a později zemřela. Nezodpovězenou otázkou tak nadále zůstává, proč lékaři v komplikované situaci nezasáhli dřív. V kómatu byla maminka celé dva týdny, než svůj boj prohrála. Vytoužené miminko neviděla ani na chvíli.

Nestihla ho pohladit, obejmout, ani mu dát pusu. S Majkou se její manžel, starší synové, příbuzní a přátelé rozloučili ve čtvrtek na hřbitově v Ilavě. Pláč jejích malých synků chytal přítomné za srdce. Lukášek a Sebastiánek vložili do rakve dva krásné obrázky.

Mamince namalovali na cestu do nebe z lásky srdíčka. Během rozloučení hodili do hrobu květy. Redaktoři webu Pluska.sk oslovili v celé záležitosti vedení inkriminované považskobystrické nemocnice, aby se k smutné události vyjádřila.

Je nám velmi líto, že došlo k této komplikaci. Celý případ vyšetřuje Úřad nad kontrolou zdravotní péče a my nabízíme maximální spolupráci při objasnění této smutné situace. Stejně tak nabízíme případnou pomoc pozůstalým,“ řekl ředitel nemocnice Igor Steiner.

Dodal také, že porod vedl sekundární lékař, který při prvních příznacích na možný nestandardní průběh porodu přivolal svého kolegu, který je dlouholetým zkušeným lékařem se specializací v oboru gynekologie a porodnictví. Mohla Majka ještě žít, kdyby porod vedl zkušenější lékař od počátku?

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud