Miloval hory a hory nám ho vzaly: Rodiny truchlí za Juru s Romanem, kteří zahynuli v Tatrách

Autor: dce - 
20. 8. 2018
17:44

Jura (†19) s Romanem (†41) se už domů nevrátí. Oba zahynuli po pádu při zlézání Dračieho štítu v Tatrách. Jejich rodiny, kamarádi i známí na sociálních sítích sdílí smutné vzkazy a vzpomínají na šťastnější chvíle s nimi. Horolezecký klub žádá o finanční pomoc pro pozůstalé.

Miloval hory a hory nám ho vzaly," napsala na Facebooku Romanova smutná matka Eva. Smutná zpráva o tragické smrti dvou zkušených horolezců zasáhla celé Slovensko. Za jejich smrt patrně může uvolněné hlavní jištění. 

Po jednačtyřicetiletém Romanovi zůstala manželka Hanka a dvě děti. Mladší z dvojice - Juraj, oslavil podle serveru Čas.sk teprve před 11 dny své 19. narozeniny. Horolezectví se věnoval po vzoru svého otce.

Právě Jurajův otec byl na výjezdu slovenského horolezeckého spolku JAMES spolu s oběma kamarády. Rozsáhlá výprava čítala celkem 160 horolezců. Bohužel, hory jsou i o takových tragédiích," uvedl Šéf JAMESu Igor Koller.

Smrt dvou mužů zasáhla i kolegy lezce a ty, kteří je neznali. Horolezecký klub Jasná se rozhodl pro rodiny zesnulých uspořádat sbírku. Dva naši kamarádi. Roman H. a Juraj F. se již nevrátí ke svým rodinám... Čest jejich památce. Pomoct rodinám můžete zasláním jakékoliv částky na účet klubu," napsali na sociálních sítích.

Tatry letos už vzaly život 11 lidem, mezi nimi i několika Čechům.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud