V jezeře u Olomouce se utopila žena (36): Policie čeká na výsledky pitvy

V jezeře u Olomouce se utopila žena (36): Policie čeká na výsledky pitvy (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
20. 8. 2018
10:27

Ve štěrkopískových jezerech Poděbrady nedaleko Olomouce utonula v sobotu šestatřicetiletá žena. Okolnosti jejího úmrtí vyšetřuje policie. Podle dosavadního šetření bylo cizí zavinění vyloučeno. V Olomouckém kraji jde zřejmě o první případ utonutí během letošního léta.

Tragédie se odehrála v sobotu odpoledne. "Během koupání zde došlo k utonutí ženy. K přesnému určení příčiny úmrtí byla nařízena pitva. Okolnosti této tragické události jsou v šetření," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podobné případy jsou v kraji ojedinělé, ale policie je vyšetřuje každoročně. Nejvíce utonutí zaznamenali policisté před třemi lety, kdy se utopilo při koupání hned několik lidí. V polovině července nejprve utonul sedmatřicetiletý muž v rybníce zvaném Benátky v Šumperku, o týden později utonul třiapadesátiletý muž v Plumlovské přehradě u Prostějova. V srpnu takto zemřel senior v pískovně za obcí Majetín na Olomoucku, tělo dalšího muže potápěči objevili ve stejný den v zatopeném lomu v Olšovci na Přerovsku.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud