Tennessee po devíti letech popravila vězně: Smrtící injekci dostal za znásilnění a vraždu sedmileté dívky | Blesk.cz

Tennessee po devíti letech popravila vězně: Smrtící injekci dostal za znásilnění a vraždu sedmileté dívky

Tennessee po devíti letech popravila vězně: Smrtící injekci dostal trestanec za znásilnění a vraždu sedmileté dívky (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
10. 8. 2018
07:58

Americký stát Tennessee ve čtvrtek po devíti letech popravil odsouzeného zločince. Smrtící injekcí skončil v nashvillské věznici život muže potrestaného za znásilnění a vraždu sedmileté dívky. Nepomohl mu ani protest proti využití kombinace látek v injekci, které podle jeho advokáta mohou způsobovat popravovanému bolest.

Devětapadesátiletý Billy Ray Irick byl soudem shledán vinným ze zločinů spáchaných na dívce z města Knoxville, o kterou měl v roce 1985 pečovat. "Chci jen říci, že je mi to vážně líto, a to, to je všechno," zněla podle AP jeho poslední slova. Soud před popravou zamítl žádost o její zrušení, které chtěl Irickův advokát kvůli údajně nevhodné kombinaci látek v injekci.

V Tennessee se totiž k utišení bolesti z používaných jedů nasazuje do smrtící směsi midazolam, jehož účinnost advokát Iricka spolu s obhájci dalších odsouzenců zpochybnil. Krátce po aplikaci injekce začal popravovaný muž ztěžka dýchat, vydávat hrdelní zvuky a kašlat. Soudní asistent se pokoušel zkontrolovat jeho stav, ale podle AP se nesetkal se žádnou odezvou. Za dalších několik minut byl Irick prohlášen za mrtvého.

Tennessee patří k těm americkým státům, kde jsou sice popravy legálním nástrojem trestání zločinců, avšak používají se velmi zřídka. Předchozí se konala v roce 2009, kdy byl popraven muž, který při loupeži v obchodě zavraždil tři lidi. Jedním z důvodů malého počtu popravených je fakt, že se věznicím nedostává medikamentů použitelných ve smrtících injekcích, neboť někteří výrobci své produkty odmítají k popravám poskytovat.

Doporučujeme
liskabystrouska ( 10. srpna 2018 10:10 )

a je divny ze ji dali rodice hlidat chlapovi ..pokud byl i cizi.,.

pajato73 ( 10. srpna 2018 08:57 )

no aby ho to chudaka jeste nebolelo!!! Jen aby trpel...stejne jako jeho obet tenkrat a jeji rodina!

dartwader ( 10. srpna 2018 08:34 )

A to mu měli předtím zazpívat ukolébavku? Jaký život, takový konec... Utratili ho jako psa, v pořádku

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud