Vůz vjel na českobudějovickém přejezdu pod rychlík, řidič zemřel

Autor: shp - 
1. 8. 2018
13:28

Železniční přejezd u zastávky Kamenný Újezd na Českobudějovicku se stal místem tragického neštěstí. Osobní vůz zde vjel před rychlovlak, který ho zválcoval. Řidič na místě zemřel.

Nehoda se stala asi deset minut před devátou hodinou. Řidič automobilu nejspíš přehlédl světelnou signalizaci a následně vjel na přejezd v okamžiku, kdy tudy projížděl rychlík.

Vlak vůz tlačil asi 200 metrů před sebou, než se ho strojvůdci podařilo zastavit. Vrak vozu začal poté hořet. Řidič neměl nejmenší šanci na přežití, na místě podlehl zraněním, která utrpěl.

Provoz na trati 196 je přerušen, omezení potrvá ještě dvě až tři hodiny, po které budou zasahovat hasiči. Poté musí odborníci ještě ohledat lokomotivu, jestli bude schopna pokračovat,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura webu TN.cz.

Asi 80 lidí z vlaku evakuovali pracovníci Českých drah společně s hasiči. „Byli převezeni autobusem náhradní dopravy do stanice České Budějovice. Ze stanice České Budějovice použijí cestující nejbližší vhodný spoj,“ uvedly České dráhy na svém webu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud