Muž z Prostějova napadl úředníky při kontrole EET během hokeje, policie ho obvinila | Blesk.cz

Muž z Prostějova napadl úředníky při kontrole EET během hokeje, policie ho obvinila

Muž byl obviněn z napadení.
Autor: ČTK - 
20. 7. 2018
11:16

Policisté dopadli a obvinili šestadvacetiletého muže za napadení dvojice úředníků finančního úřadu při kontrole dodržování povinností při elektronické evidenci tržeb (EET). Stalo se to v březnu na prostějovském zimním stadionu během hokejového zápasu klubů Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno. Muže obvinili policisté ve čtvrtek, za dva trestné činy mu hrozí až čtyřleté vězení, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muže policisté obvinili z výtržnictví a násilí proti úřední osobě. "Muž nejprve slovně oba poškozené, kteří kontrolovali prodejní stánek, urážel vulgárními výrazy. Pak začal přemisťovat zboží, které bylo předmětem kontroly, a vzápětí na ně převrátil prodejní stolek," popsala případ policejní mluvčí. Pracovnici úřadu podle policistů poté vytrhl z ruky protokol o prováděné kontrole a utekl s ním.

Policisté původně informovali o tom, že úředníky napadli neznámí pachatelé, kteří je častovali vulgárními výrazy a polili je pivem. Pracovníka úřadu poté několikrát udeřili a s jeho kolegyní se přetahovali o kabelku takovým způsobem, že utrpěla drobné zranění na ruce, uvedla v březnu policejní mluvčí. Incident tehdy ČTK potvrdila také mluvčí Finančního úřadu pro Olomoucký kraj Zuzana Žabčíková. Napadeni byli podle ní oba úředníci, jeden z nich musel být ošetřen na úrazovém oddělení Nemocnice Prostějov.

Povinnost účtovat v EET, kterou úředníci na místě kontrolovali, se od 1. prosince 2016 týká restaurací a ubytovacích služeb, od 1. března 2017 se do EET zapojili podnikatelé v maloobchodě a velkoobchodě. Finanční úřad loni v Olomouckém kraji uskutečnil 2453 kontrol zaměřených na dodržování těchto povinností, jeden či více prohřešků zjistil u 430 daňových subjektů. Loni za to úředníci uložili pokuty ve výši 1,88 milionu korun.

Doporučujeme
fugas77 ( 20. července 2018 18:47 )

Nejvíc křičí soudruzi, jejichž život stojí za prdlačku a potřebují proto najít viníka! Teqilo, Tobě stačí EET v titulku k tomu, abys všude psal dokola ty stejné bláboly. Když se Ti něco nelíbí, běž si žít do svého vytouženého socialismu, jen to hejtování a věčné negace už zřejmě nebudeš mít kde prezentovat...

teqila1949 ( 20. července 2018 17:10 )

přesně jak už jsem to několikrát psal,zloději,neplatiči daní,EET kritici Babiše pak kvičí jak krysy na náměstí s podporou zloděju,křiváku,politické špíny ODS Němcová nutrie všech zlodějin,Kalousek šrot sajrajtu takzvaná konstruktivní opozice ODS TOP KDU STAN tunelářu,zloděju se houfují na náměstích

fugas77 ( 20. července 2018 13:24 )

Úředník je jakýsi nadčlověk, který z nějakého nepochopitelného důvodu je nadřazenější nad jiným člověkem. Pokud se takovému aparátu který Vás může ničit, zničit, ovládat, provokovat nebo naopak ignorovat, postavíte, stihne Vás zasloužený trest... Blil bych, co "dokonalá" lidská rasa dokáže vymyslet...

agfor ( 20. července 2018 12:45 )

Dobře udělal, protože úřednický ksindl je čím dál víc drzejší a arogantnější.

karlos107 ( 20. července 2018 11:47 )

Hlavně že SAPA jede dál. Tam se ti debiloovééé bojí, tam by dopadli hůř. Po našich lidech jdou, ale že Vietnamci vyváží na ušetřených daních miliardy, to nikomu nevad.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud