Najel do známého autem a pak ho pořezal nožem: Muži hrozí 10 let ve vězení

Najel do známého autem a pak ho pořezal nožem: Muži hrozí 10 let ve vězení (ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
10. 7. 2018
18:19

Královéhradecká policie v minulých dnech obvinila jednatřicetiletého muže za úmyslné najetí autem do svého známého. Na sraženého muže pak řidič podle policie ještě zaútočil nožem. Útočník čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení.

Řidič se podle policie se svým osobním autem 3. července odpoledne z několika metrů rozjel proti jednatřicetiletému muži a narazil do něj. S autem pak naboural do dopravní značky. Po slovní rozepři, která mezi účastníky následovala, měl obviněný poškozeného navíc napadnout nožem. Ten naštěstí vyvázl bez vážného zranění. Motivem uvedeného jednání byly osobní spory mezi muži," uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Řidič po incidentu s autem odjel. Při následné pátrací akci jej policisté přibližně za tři hodiny zadrželi.

Auto v rámci trestního řízení policie zajistila, neboť sloužilo jako zbraň použitá ke spáchání trestného činu. V případě rozhodnutí soudu může tato skutečnost vést k propadnutí věci," uvedla mluvčí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud