Zemřel král autobusů: Marián (†63) se s vrtulníkem zamotal do drátů. Pád natočily děti na video

Autor: dce - 
8. 7. 2018
12:35

Tragédie se stala v sobotu na východě Slovenska. Soukromý vrtulník, ve kterém seděl pouze pilot, se podle všeho zamotal do drátů a zřítil se k zemi. Pilot pád nepřežil - podle médií se jednalo o majitele firmy na výrobu autobusů Mariána Troligu (†63).

Co přesně se v sobotu pozdě odpoledne ve městě Veľký Šariš stalo, vyšetřuje policie. Podle videa, které natočily místní děti, je ovšem jasně vidět, že vrtulník byl ve vzduchu sotva pár vteřin a zřítil se velmi náhle.

"Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že vrtulník se pravděpodobně zamotal do drátů, což způsobilo jeho následný pád," uvedli hasiči na svých stránkách. Uvnitř čtyřmístného vrtulníku byl pouze jeho pilot, který na místě podlehl těžkým zraněním.

Mělo se jednat o Mariána Troligu, který na Slovensku vlastní firmu na výrobu autobusů. Jeho tělo podle serveru Korzár.sk přišel identifikovat jeho syn Tomáš, který před pár lety sám přežil těžkou dopravní nehodu.

Video Pád vrtulníku na Slovensku - youtube.com
360p

Údajně také Troliga plánoval postavit v Prešově zimní stadion a místní hokejisty dovést do extraligy. Pilotní průkaz měl teprve tři roky a vrtulníkem se dopravoval prý kvůli práci. V osudný den přes obec přelétl několikrát.

V oblasti došlo po nehodě k rozsáhlému výpadku elektřiny v 55 000 domácnostech. Tu energetici do jedenácté večer opět zprovoznili.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
tomik007 ( 9. července 2018 02:18 )

To video celkem objasnuje situaci

pjotri ( 8. července 2018 23:06 )

On tech firem mel vic - jedna montovala busy, dalsi dodavala dily na busy a kamiony.. https://sk.wikipedia.org/wiki/Troliga_Bus . to co pises, je citat jine webovky, firmy, co dela jen ty dily.

pjotri ( 8. července 2018 22:58 )

cituju ze stranky: Spoločnosť TROLIGA BUS, spol. s r.o. je v súčasnosti jediným výrobcom autobusov v Slovenskej republike. Vyrába autobusy v prevedení mestský, mestský nízko – podlažný a medzimestský. http://troligabus.sk/profil/

bullshit ( 8. července 2018 20:06 )

U nás na středním městě mají letiště movitější občané a docela nás otravují svým koníčkem. Pár lidí prudí celé město, celý víkend létají nad domy s poměrně hlučnými stroji od rána do večera, je-li trochu počasí. Prý s tím nejde nic dělat, řeší to nějaký orgán letectví v Práglu. O té brokovnici jsem také přemýšlel. Jsou docela neohleduplní a nesoudní.

horalysa ( 8. července 2018 19:40 )

Tak mi se nikdy nestane, že havaruji v soukromém vrtulníku. Měl prachy, vrtulník, zřejmě vilu, drahé auto a k čemu to teď bude mít? Co mu dají z toho do hrobu?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud