Krutá pomsta přírody: Smečka lvů rozsápala tři pytláky, kteří šli lovit nosorožce

Pytláky roztrhala smečka lvů
Autor: jh - 
8. 7. 2018
06:20

Jasnou zprávu všem pytlákům dala smečka lvů v jihoafrické rezervaci Sibuya. Po skupince lovců, kteří sem patrně přišli pro cenné rohy nosorožců, zanechala jen rozsápané kusy těl. Skupině proti hladovým šelmám nepomohlo ani moderní vybavení a zbraně.

Lidské ostatky nalezené v hustých křovinách jihoafrické divočiny svědčí o třech obětech, může jich však být i víc. Po možných přeživších pátrá vrtulník, zatím však marně. Kromě jedné hlavy a několika kusů těl našli zaměstnanci parku také lovecké pušky s tlumiči, sekyry a zásoby jídla na několik dní dopředu.

"Přestože nás mrzí jakákoliv ztráta života, pytláci sem přišli zabít naše zvířata," řekl podle deníku Daily Mail správce parku Nick Fox (60). "Je to jasná zpráva všem ostatním pytlákům, že ne vždy zvítězíte." Dále označil lvy za věrné strážce a opatrovníky rezervace.

Policie nyní pátrá po identitě nešťastníků a po případných dalších tělech či přeživších.

Pytláctví je velkým problémem v Jihoafrické republice, kde celkem 9 nosorožců ročně padne pro své vzácné rohy. Lovci jdou také po slonech a jejich cenných slonovinových klech.

Jen málokdy se podaří pachatele dopadnout, spravedlnost tak dost často do tlap vezmou místní šelmy. Například v únoru byla v rezervaci Umbabat nalezena jen odtržená hlava pytláka, který se stal zřejmě také obětí lvů.

Video: Pytlákem se můžete stát, aniž byste o tom věděli

Video Pytlákem se můžete stát, aniž byste o tom věděli - tv Joj
720p 360p

Doporučujeme
citrooon ( 8. července 2018 17:13 )

Jen bych dodal, že kdyby nebyla poptávka, tak to ti pytláci dělat nebudou. Ale když jim nějaký superbohatý asijský hovado-většinou Číňan zaplatí za roh nosorožce jako afrodisiakum a lék, protože to má v palici tak vyhráblý, že tomu věří, že to postaví jeho 20 let schlíplý péro, že to vyléčí rakovinu, atd.Přitom to má stejnej účinek jako kdyby sežral svý ostříhaný nehty.A to nejsou jen nosorožčí rohy, ale i další části těl zvířat, kde tomu ta asijská paka věří(kosti tygra, šupiny luskouna, atd....), x druhů zvířat kvůli tomu úplně vyhyne bohužel

citrooon ( 8. července 2018 17:03 )

Skvělé

renoli ( 8. července 2018 16:36 )

velmi pozitivní zpráva. Z duše nenávidím tyhle a jim podobné "lovce" trofejí. Král zvířat měl poslední slovo a celá smečka by měla za odměnu dostat metrák pravé svíčkové

NordicSD ( 8. července 2018 15:00 )

SUPEEEERR!!! NAPROSTO UZASNA A SKVELA ZPRAVA !!! Ti uzasni lvicci konecne sprovodili ze sveta aspon tri negroidni pytlacke bestie co sadisticky vrazdili jejich ostatni krasne zvireci kamarady. Doufam, ze si to ti odporni, spinavi negrodni odpadni ksidlove to umirani dobre uzili !!! A ti skveli lvickove by meli v likvidaci tohoto negroidniho odpadu stale pokracovat. Opravdu, mne moc mrzi, ze tento pytlacky a dalsi negrodni odpad nemoho likvidovat raketami a palubnim kulometem z bojoveho vrtulniku Apache. To by byla uzasna zabava a velice uzitecna ochrana zivota nadhernych africkych zvirat, ktera jsou jsou tak bestialne decimovana vrazednym negroidnim humanoidnim odpadem. Pytlacky negroidni odpad napriklad pozabiji cela stada slonu a mala slunatka necha napospas predatorum !!! Cim vice negru zdechne, tim lepe. Chtelo by to, aby se tam rozjela odpravdu apokalypticka epidemie Eboly a ten negroidni odpad chcipal po milionech kusu !!! A ti lvicci by mohli jako bonus dostavat ulovene negry, kteri provadeji vrazednou invazi do Evropy, aby nas mohli okradat, vysavat, znasilnovat, mucit a vrazdit !!! Jen zkuste vy odpadni negroidni a slimacti kryplove vpadnout do nasi vlasti a zazijete peklo !!!!

karlos71 ( 8. července 2018 14:18 )

nebyli to žádný neštastníci jak se píše ,ale SVINĚ kterým to ze srdce preji patří jim to

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud