Jakub (†24) jel pomoci kamarádovi, domů už se nevrátil: Na kole narazil do stromu

360p
Autor: rc - 
5. 7. 2018
12:55

Jakub (†24) pocházející z Horné Súči poblíž Trenčína jel v noci na kole od kamaráda, kterému pomáhal s pracemi kolem domu. Čerstvý absolvent vysoké školy si nevzal helmu, což se mu stalo osudným. Zatím z neznámých příčin narazil do stromu a náraz nepřežil.

Mladý Jakub se zdržel u kamaráda a až pozdě večer se vracel na kole domů. Tam už však nedojel. Zatím není jasné, co se na cestě přihodilo. Krátce před šestou ráno si jeho máma všimla, že se nevrátil, a tak se ho jeho příbuzní vydali hledat. Jakub ležel kousek od domu. Při cestě domů zřejmě sjel z cesty a narazil do stromu. „Cyklista před přejezdem mírně pravotočivé zatáčky sjel mimo cestu, kde narazil do stromu,“ řekla pro noviny.sk policejní mluvčí Elena Antalová. „Potom spadl, možná měl otřes mozku, ale bez pomoci zemřel,“ uvedl znalec odboru silniční dopravy Milan Holéci.

Na hlavě neměl helmu a náraz do stromu nepřežil. Odborníci si však myslí, že kdyby s ním někdo byl a zavolal pomoc okamžitě, Jakub by mohl žít. Stejně tak kdyby měl helmu. „Upozorňujeme cyklisty, aby dbali na svoji bezpečnost a nosili na hlavě řádně upevněnou helmu,“ dodala Antalová. Příbuzní zavolali pomoc, ale bylo už pozdě. „Po příchodu záchranářů muž nejevil žádné známky života, lékař musel konstatovat smrt,“ řekla pro noviny.sk mluvčí operačního střediska záchranářů Alena Krčová.    

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
horalysa ( 5. července 2018 13:23 )

A kolik měl pod kožu?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud