Poprava Blanky (†71) v Jihlavě: Policie popsala, co se přesně stalo

Autor: ČTK, dce - 
22. 6. 2018
13:19

Policie už se dál nezabývá vraždou jednasedmdesátileté Blanky, která se stala loni v prosinci v Jihlavě. Prokázala, že pachatelem byl její bývalý partner Jiří D. (†64), který se po vraždě sám zabil. Vyšetřovatel případu proto 18. června prověřování v dané věci ukončil a vydal usnesení o odložení věci, informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Vražda se stala 15. prosince odpoledne na křižovatce ulic Slavíčkova a Sokolovská. Podle policie žena na křižovatce zastavila se svým autem. Z druhého vozu, který zastavil vedle ní, začal řidič střílet. Blanku zasáhl čtyřmi ranami, vypálil jich minimálně šest. Pak z místa střelby ujel.

Bývalý manžel, kterému bylo 64 let, byl jako možný pachatel prověřován hned po vraždě. Podle policie měl se ženou dlouhodobé spory kvůli podnikání, opakovaně se soudili. Protože se ho nedařilo kontaktovat, vyhlásili po něm pátrání. Jeho vůz a také tělo našli den po vraždě na Chrudimsku. Podle policie se zastřelil svou legálně drženou zbraní. Nešlo ale o stejnou zbraň, kterou byla zastřelena žena.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud