Jonákův Discoland má nového majitele! Zchátralý podnik koupil obchodník s luxusními nemovitostmi

Autor: lm - 
19. 6. 2018
13:23

Zchátralý Jonákův Discoland má nového majitele! Jeden ze symbolů 90. let koupil obchodník s luxusními nemovitostmi Petr Michovský. Informaci přinesl web Seznam Zprávy.

Ve svém Discolandu Ivan Jonák (†59) v 90. letech hostil celebrity, politiky i mafiány. Proslul projížďkami po Praze v kabrioletu ve společnosti nahých žen. Éra jeho slávy ale skončila po nájemné vraždě jeho manželky Ludviky. Ta byla zastřelená v roce 1994 ve svém stánku se zeleninou. Za objednání mordu byl Jonák v roce 2001 odsouzený na 18 let, které si v plné výši odseděl. Ženu prý nechal zabít kvůli sporům o Discoland. Jelikož se mu do trestu započítal i předchozí pobyt ve vazbě, byl propuštěný v roce 2014.

Jonák se k vraždě nikdy nepřiznal a tvrdil, že se stal obětí spiknutí. Po návratu z kriminálu věřil, že se mu podaří navázat na podnikání v 90. letech, kdy si doutníky zapaloval tisícovkami. Nepodařilo se a naopak po něm zbyly milionové dluhy. Zchátralému Discolandu navíc zhrozilo, že ho zbourají.

Slavný podnik se nakonec dočkal šance na spasení. Koupil ho podnikatel Petr Michovský, který obchoduje s luxusními nemovitostmi a vlastní stavební firmu. Zatím ale není jasné, jak s objektem naloží. „Nejspíš se budou zadávat nějaké studie možného využití. Budeme to ale řešit nejdříve v září,” řekl Seznamu zástupce vlastníka Roman Bílek.

Video: Zemřel Ivan Jonák (†59): Muž, který venčil medvědy a vozil nahé děvy

Video Zemřel Ivan Jonák (†59): Muž, který venčil medvědy a vozil nahé děvy - Petr Soukup, Pavel Schuster, David Vaníček
720p 480p 240p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud