Selfie hyeny: Tyhle hnusy se dějí i v Česku!

 • Autor: jad,ksi - 
  8. 6. 2018
  05:25

  Jedná se o trend poslední doby, který bohužel demonstruje hyenismus v té nejhorší podobě. Selfie s mrtvolou, zraněným člověkem či autonehodou? To vše můžete vidět v naší galerii. 

 • 1.Selfie jako symbol hnusu

  Muž si fotil selfie se stařenkou, kterou srazil vlak.

  Fotografii nahrál na Facebook italský novinář Giorgi A. Lambri, který ji trefně popsal slovy: „Naprosto jsme ztratili etiku. Barbarství, jaké nečekáte... Nejhorší je, že si vůbec neuvědomoval, že dělá něco špatně.“ Muž si na peroně fotil selfíčko s Kanaďankou (83), kterou v kolejišti ošetřoval tým záchranářů poté, co jí vlak amputoval nohu.

 • 2.Zablokovali vrtulník záchranářů

  Zablokovali vrtulník záchranářů

  Motorkářka havarovala ve vesničce Zlatá u Prahy a zůstala ležet v bezvědomí na silnici. Zdravotníci ji začali oživovat a na místo přiletěl i vrtulník. Když přistál, záchranáři chtěli zraněnou na nosítkách naložit a co nejrychleji transportovat do nemocnice. „Mezitím z okolních baráků vyběhli místní a jejich děti, ty naskákaly na vrtulník, rodiče je fotili a dělali si společné selfie,“ popisoval Aha! dramatickou situaci jeden z obyvatel Zlaté. „Zdravotníkům se podařilo dav rozehnat, až když na ně zařvali,“ dodal. Jeho slova potvrdila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová: „Lidé si neuvědomují, že svým počínáním zdržují naši snahu o záchranu života. To, co se stalo ve Zlaté, nebylo bohužel výjimečné.“

 • 3.Snímek nad umírající ženou

  Ilustrační fotoIlustrační foto

  Záchranáři bojovali o život seniorky (†73), která zkolabovala před obchodním centrem Plaza v centru Plzně. Přihlížející lidé se však chovali jako hyeny. „Měli nemístné vtipy a přihlouplé hlášky, které nemají nic společného s etikou. Drama, které měli v tu chvíli před sebou, si fotili, a dokonce si někdo dělal i selfie. Něco podobného jsme nezažili,“ řekl tehdy Martin Brejcha z krajské záchranky. Žena přes veškerou snahu zdravotníků zemřela.

 • 4.Přítelkyně z márnice

  Přítelkyně z márnice

  Selfie, které obletělo svět v roce 2014, ukazuje neznámého muže, jenž v Kalifornii unesl z márnice mrtvé tělo své přítelkyně. Tato fotka se naštěstí později ukázala jako hoax, tedy falešná zpráva.

 • 5.Zátiší s autonehodou

  Zátiší s autonehodou

  Hodně za hranou i bez mrtvoly! Tento nejmenovaný americký řidič pokoušel osud, když se za jízdy zvěčnil s autonehodou v pozadí.

 • 6.Vzpomínka na exkurze

  Vzpomínka na exkurze

  Studentka posledního ročníku střední školy z Alabamy pobouřila na internetu, když si na školní exkurzi v biologickém oddělení alabamské univerzity vyfotila selfíčko s tělem sloužícím pro pitvy.

 • 7.Záchranářka k pohledání

  Záchranářka k pohledání

  Místo aby je ošetřovala, ukazovala na ně nevhodná gesta! Ruskou záchranářku Tatianu Kulikovu (25) vyhodili z práce poté, co si na své sociální sítě nahrávala fotky pacientů ze sanitky.

 • 8.Šílená sestra vraždila?

  Šílená sestra vraždila?

  Italská zdravotní sestra Daniela Poggiali (42) se fotila s mrtvými pacienty. Kvůli podezřelým úmrtím byla později odsouzená na doživotí za vraždy pacientů. Loni byla zproštěna viny.

 • 9.Proč se lidé někdy chovají jako bestie?

  Psychiatr Cimický

  Psychiatr Cimický: Vzrušení a adrenalin

  Co vede člověka, aby si na místě, kde probíhá boj o život, udělal selfie? „Boj o život, umírání, smrt lidi přitahuje ze dvou důvodů,“ říká psychiatr Jan Cimický a pokračuje: „Mají potřebu adrenalinu a podobná událost je pro ně velkým vzrušením. Mají také podvědomě radost z toho, že se něco podobného nestalo jim samotným. A to, co vidí, mají potřebu i dokumentovat, k čemuž jim dnešní doba mobilů a internetu náramně nahrává.“ Rozhodně to ale není podle něj fenomén současnosti. „Už ve středověku stály davy lidí na popravy. Moderní technologie pouze dávají nové příležitosti,“ dodal psychiatr.

   

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
janka69 ( 8. června 2018 23:41 )

dnešným mladým chýbajú hodnoty , v ktorých sme my vyrastali a ktoré , stále považujeme za prvoradé... úcta k ľudskému životu a k životu samému sa dedí po rodičoch...ako sa oni chovajú navzájom k sebe , tak sa budú chovať ich potomkovia... táto nová generácia sú samý sebci a myslia si , že život je jeden veľký mejdan...všetko bez zodpovednosti....

feketeKarkulka ( 8. června 2018 18:07 )

 A už jste si všimli že nám v hodně reklamách prezentují výrobky nepůvodní "evropané ".Viz.Trdelník, Cola ,Plenky atd ? Furt nám chtějí narvat do hlavy to co zde nemá co pohledávat! A za tím vším vezi Makrela a všichni ti importanti těch vyžírek.

voght ( 8. června 2018 13:52 )

Další vymoženost kapitalismu

mbmb ( 8. června 2018 13:48 )

Obama na pohrbu Mandely se fotil do mobilu s danskou kravou ministrini a smal se jak pubertak - Michelle se sice mracila, ale ona poklepavala kralovne UK na rameno !!! misto sexualni vychovy radsi pravidla chovani a povinne tanecni.Ti lide uplne zdivocili a tkz Husakovi deti to je generace k pohledani

satanas ( 8. června 2018 12:55 )

VIc uz tech mrtvych Plesk nesehnal? ABy lidstvo odstrasil, to delat?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud