Brutálně týraný Marley se dál léčí: Soud dostal nové posudky, skončí Jakub L. ve vězení?

Autor: dce - 
6. 6. 2018
21:02

Případ týraného štěněte Marleyho otřásl celou republikou - ačkoliv se otřesné chování Jakuba L. (24) provalilo už začátkem března, v případu stále není jasno. Soud totiž u ostře sledovaného případu nechce nic zanedbat a nechal vypracovat nový posudek. Štěně ještě navíc nemá stoprocentně vyhráno!

Prachatický okresní soud měl v případu rozhodovat už v dubnu, soudci ale nestačil policejní spis a nechal ve věci týrání malého štěněte vypracovat posudek. Ten znalec už 1. června předal Okresnímu soudu v Praze.

„Ano, pro prachatický soud jsem k případu týraného štěněte vypracovával znalecký posudek, který je hotový. K nějakému závěru jsem došel, víc ale bohužel nemůžu říct, jsem vázán mlčenlivostí,“ odpověděl serveru BudějskáDrbna.cz veterinář a soudní znalec Oto Huml.

Soud má nyní další tři týdny na zpracování posudku a určení dalšího postupu. Soudce může Jakubovi L., kterého během bití psa zachytil kamarád na video, udělit trest v rozmezí šest měsíců až tři roky, může ovšem také dostat pouze podmínku.

Video Takhle Jakub L. týral štěně Marleyho - JTV
1080p 720p 360p

Jakub L. svým odporným činem odstartoval velkou nevoli mezi českými milovníky zvířat. Konalo se několik protestů proti týrání a směšným trestům. Jakub L. se nějakou dobu skrýval před veřejností, a dokonce veškeré výdaje za léčbu štěněte uhradil.

Pes skončil v péči budějovického útulku Animal Rescue, kde už řádí, jako by se mu nic vážného nestalo. Opak je ale pravdou - navíc ještě není z toho nejhoršího venku a čeká ho další operace.

„Jeho stav je setrvalý, stále je v léčení. Každopádně je naším cílem snaha o dosažení takového stavu, jaký byl před úrazem,“ uvedl provozovatel útulku. Podle jeho slov štěně stále nemá nového majitele. „Nejsme schopni se rozhodnout, jakému majiteli Marleyho svěřit, proto zatím zůstává u nás. Prozatím nikdo nenabídl podmínky pro psa natolik optimální, abychom ho s klidným svědomím mohli vydat,“ dodal.

Doporučujeme
blabolimtakytak ( 7. června 2018 17:18 )

 Doufám, že se, Prachatický soud' pochlapi a pošle tohoto sadistickeho gaunera min. na 2 roky do lochu. Myslím, že už se tam na něj muklove těší. Trochu mu prohmatnou prostatu. Alespoň pozná co. je to nekumu ubližovat. Tento člověk nemá mezi slušnými lidmi co pohledávat. To, že uhradil veterináře neznamená nápravu. Týrat stěně je stejné, jako týrat vatole, ani jeden se nemůže bránit. Pravduje asi někdy dobré, když zauraduje soudce lync. 🏦🏦ove

hejpockej ( 7. června 2018 05:15 )

tady nejde o "psa" ale o nasili a krutosti, ktery se v normalni slusny civilizovany spolecnosti netoleruje...

hejpockej ( 7. června 2018 05:13 )

jestli to soudce proflakne, tak lidi udelaji spravedlnost samy, aj ty jeho matince, svin*i co se kurv*ila kde mohla a tuhle buznu srabackou si nasu*kala s cikanem, a ze tohle delal uz od mala, vedela, protoze buzne narostl maly ptak, tak ma mindraky, buzna smradlavej, upocenej...

jajas ( 6. června 2018 21:26 )

Znovu jsem si kousek videa pustil....no hrůza! |fakt jsem zvědavý, čím nás soud "překvapí". Ale nedělám si naděje, že by ten smrad dostal trest natvrdo, pro většinu lidí (a bohužel i soudců), je to "jen" pes, takže u něj toto násilí zase až tak nevadí.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud