Tři roky za tři mrtvé kamarády! Řidičku Simonu (20) poslal soud za mříže

Autor: lm, ČTK - 
6. 6. 2018
10:41

Okresní soud v Litoměřicích poslal na tři roky do vězení dvacetiletou Simonu P. za loňskou tragickou nehodu na Litoměřicku. Mladá žena řídila plně obsazené auto, které sjelo ze silnice a narazilo do stromu. Následkům zranění podlehli tři mladí lidé. Za usmrcení z nedbalosti řidičce hrozilo až šest let vězení.

Tragická havárie se stala loni 3. září kolem 5:00 na silnici I/15 u obce Zimoř. Posádka plně obsazeného malého vozu jela z nedaleké diskotéky v Úštěku. Auto ujelo jen několik set metrů. Podle soudu se řidička po projetí táhlé zatáčky otočila dozadu, nesledovala provoz a vjela do příkopu. Auto pak narazilo do stromu. Tři lidé utrpěli fatální zranění, kterým na místě podlehli. Přežila řidička a jeden mladík.

Zranění obětí byla podle lékařky Andrey Vlčkové fatální. Dva nepřipoutaní mladíci, Jakub (†17) a Vladimír (†25), kteří seděli vzadu, utrpěli devastující zranění hlavy, protože se po nárazu udeřili obrovskou silou o střechu auta, a zemřeli okamžitě. Kdyby byli připoutaní, podle Vlčkové by zřejmě přežili.

Soud teď čte odůvodnění rozsudku. Tříletým trestem zcela vyhověl návrhu státní zástupkyně. Simoně P. navíc zakázal na čtyři roky řízení. Její advokát přitom žádal zproštění obžaloby. Dívka dál řídí, pozůstalým se zatím neomluvila.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
jardavozembouch ( 6. června 2018 13:57 )

To ji ani nevzali ridicak? 3 roky za 3zivoty jsou smesne. Za rok a pul je venku.

priserka ( 6. června 2018 13:52 )

brugal: O jaké neúmyslné chybě mluvíš ? Nevěnování se řízení je neúmyslná chyba ? Kdyby v tom autě umřely tvé děti, budeš mluvit jinak.

brugal ( 6. června 2018 12:34 )

A kolik by měla dostat za neúmyslnou chybu při řízení auta? Jak dlouho by jsme jí měli v kriminálu živit?

priserka ( 6. června 2018 11:20 )

Směšný trest za zabití tři lidí

horalysa ( 6. června 2018 11:08 )

To v tom Havlidním kapitalismu tak je. Jeden lidský život má cemu jednoho roku ve vězení. Přejedete srnu, neoznámite to myslivcům a policii, dostanete skoro stejný trest. Tak jakou cenu má asi lidský život? Cenu pár králíku, nebo jedné srny, nebo snad jednoho čokla? Asi tak.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud