Vojenský policista zachránil děvče před smrtí: Vytrhávala se mu z náruče, chtěla pod vlak

Vojenský policista zachránil děvče před smrtí: Vytrhávala se mu z náruče, chtěla pod vlak
Autor: dce - 
30. 5. 2018
09:37

Ve správný čas na správném místě byl vojenský policista Jiří Chmelík. Když se vracel z práce, všiml si u kolejí za pardubickým nádražím nervózní dívky. Podle všeho jí zachránil život, protože nešťastné děvče chtělo spáchat sebevraždu.

Nezletilé dívky v kolejišti si všiml Jiří Chmelík v úterý odpoledne, když se kolem vracel z práce. Volal na ni, ale nereagovala, a to ani na výzvy jménem zákona, které použil jako vojenský policista. Rozhodl se tedy jednat. A musel být dost rychlý - místem, kde stáli, projíždějí vlaky velkou rychlostí.

"Zavolal jsem rychle na linku 158, aby upozornili železničního dispečera na hrozící sebevraždu a zastavili provoz a vydal se za ní," popsal Chmelík Deníku. Ženu strhl za mostní pilíř, u kterého se nacházeli.

"Ve chvíli, kdy kolem nás už sníženou rychlostí projížděl jeden vlak, se postavila a měla snahu se mi vytrhnout a skočit pod projíždějící vlak. V tom jsem jí zabránil a poté už přijela policejní hlídka," vypráví policista.

Na místo dorazila i záchranka. "Dívka s psychickými potížemi nebyla zraněná, ale na místě kolabovala. Po prvotním vyšetření byla proto předána do Pardubické nemocnice," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
agfor ( 30. května 2018 13:29 )

Mohl si ušetřit práci. Holka bude teď chvíli v blázinci, naládovaná fetem, pak ji pustí a ona to zkusí znova.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud