Chlapce (13) v Bohumíně zavalila 20metrová lípa! Letěl pro něj vrtulník

Autor: ČTK, lm - 
30. 4. 2018
16:10

Dvacetimetrová lípa spadla v pondělí zhruba ve 13:00 v Bohumíně na Karvinsku na třináctiletého chlapce a zaparkované auto. Chlapec má zřejmě zlomenou nohu. Moravskoslezští hasiči už měli kvůli událostem souvisejícím se silným větrem dvě desítky výjezdů.

Zpod spadlého stromu hasiči nemuseli chlapce vyprošťovat. "Asistovali týmu zdravotnické záchranné služby při jeho uložení a transportu do vrtulníku. Pak lípu opatrně pořezali," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Výjezdy kvůli větru se podle něj týkají nejčastěji spadlých stromů. Kromě Bruntálska už tak dnes hasiči vyjížděli ve všech okresech kraje. Kvůli silnému větru varují před rozděláváním vater a ohňů, spojeným se zvykem pálení čarodějnic.

"Tam, kde je zapalování vater a ohňů spojeno s předem připraveným programem, respektive i se vstupným, žádáme o dodržování maximální opatrnosti. Silný poryv větru může odnést hořící kusy z ohniště desítky metrů daleko a zapálit dům, auto, stromy, popálit účastníky akce i náhodné kolemjdoucí," upozornil Kůdela. Není podle něj od věci, aby zvláště pořadatelé velkých akcí předem povolali požární hlídku z řad místních dobrovolných hasičů i s cisternou a také měli připraveny kbelíky s vodou či pískem.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud