Auto srazilo při předjíždění na Prachaticku motorkáře: Po nehodě zemřel | Blesk.cz

Auto srazilo při předjíždění na Prachaticku motorkáře: Po nehodě zemřel

Smrt zavřela rušnou Frýdeckou ulici v Ostravě: Srazil se tu osobák s popelářským vozem
Autor: ČTK - 
23. 4. 2018
06:51

Po nehodě u Blažejovic na Prachaticku zemřel v neděli motocyklista. Srazilo ho osobní auto, které motorkář předjížděl. Policie na místě řídí dopravu. Na místě zasahoval i vrtulník záchranářů. Během soboty řešila policie na jihu Čech šest nehod motorkářů.

Třiačtyřicetiletý motocyklista zemřel v neděli krátce po 15:00 po střetu s osobním autem u obce Blažejovice. Řidič volkswagenu pravděpodobně přehlédl motocyklistu, který ho předjížděl. Řidič auta pak vybočil ze svého pruhu a chtěl předjet před sebou jedoucí jiné vozidlo. Při tom srazil motocyklistu. "Motorkář i přes veškerou péči zraněním podlehl," řekla Krausová. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově, omezení potrvá zřejmě do 18:00. Přesné příčiny nehody bude dál vyšetřovat prachatická policie.

Během víkendu zaznamenali policisté na jihu Čech více havárií motorkářů. V sobotu to bylo šest nehod. "Ve většině případů sehráli hlavní roli sami motocyklisté svou neopatrnou jízdou, nepřiměřenou rychlostí a přeceněním vlastních sil, tudíž havarovali převážně vlastní vinou," řekla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Tři nehody se v sobotu staly na Písecku, další na Prachaticku a na Českobudějovicku. Při všech se někdo z účastníků nehody zranil. Například při sobotní nehodě u Selibova na Písecku řidič osobního auta přehlédl třiačtyřicetiletého motocyklistu a narazil do něj z boku.

 

Video: Smrt zavřela rušnou Frýdeckou ulici v Ostravě:  Srazil se tu osobák s popelářským vozem

Video Smrt zavřela rušnou Frýdeckou ulici v Ostravě: Srazil se tu osobák s popelářským vozem - Karel Dostál
360p

Doporučujeme
zacotomame ( 23. dubna 2018 09:46 )

Obvykle dává řidič předjíždějícího vozidla směrovým ukazatelem včas vědět vozidlům jedoucím za ním, svůj záměr měnit směr jízdy. Pokud to za ním jedoucí motorkář ignoroval, nebo letěl jak utrženej od řetězu, je mi líto především řidiče osobního vozu. Stalo se mi to častokrát. Jezdím celkem svižně, ale ti blázni na "pilkách" kolem vás prolítnou jak magoři. Kolikrát ještě podřadí, že si člověk myslí, že mu vylít z auta motor. Dlouhá léta sedlám chopper, tak moc dobře vím jak svět vypadá z koženýho sedadla, ale tihle kluci jsou blázni. Místo pohody adrenalin, místo prožitku mnohdy smrt.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud