V Orlíku po týdnu našli tělo bruslaře: Byl 40 metrů hluboko

Autor: ČTK - 
9. 3. 2018
09:15

Policie ve čtvrtek odpoledne našla tělo bruslaře, který se 3. března probořil při bruslení na orlické nádrži. Tělo bylo v hloubce 40 metrů. Policii pomohly i informace od místních. Podle policie se jedná o osmatřicetiletého muže z Kolínska. V sobotu 3. března vyrazil bruslit na orlickou přehradu, led se s ním prolomil poblíž Žďákovského mostu.

Na orlické přehradě se 3. března propadl led se třemi bruslaři. Dva vytáhli členové integračního záchranného sboru. Po třetím od soboty pátraly tři týmy potápěčů. „Policejní potápěči odvedli neuvěřitelnou práci, ve čtvrtek odpoledne nalezli ve čtyřicetimetrové hloubce při opakované pátrací akci tělo bruslaře, který zmizel o víkendu pod ledem orlické přehrady při bruslení,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jihočeští potápěči s kolegy z Brna a poříčního oddělení Slapy využili při pátrání i informace místních, které pomohly s určením místa. Nyní policie vyrozumívá rodinu tragicky zemřelého.

Nynější oteplení po silných mrazech minulého týdne způsobilo, že ledová pokrývka na vodních nádržích začala povolovat. Od 7. března je ukončený provoz na ledové magistrále na lipenské přehradě. „Po oteplení se na led dostala voda a dráha není bezpečná,“ řekl ve středu mluvčí lipenského skiareálu Vojen Smíšek. Uzavřeny jsou okruhy u Lipna nad Vltavou i Frymburku. „Led je měkký a pro bruslení nevhodný, zároveň může začít praskat a vstup na něj může být nebezpečný. Apelujeme na bruslaře, aby brali v potaz zvýšená rizika a skutečně na led nechodili,“ řekl Smíšek.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud