Kamarádi mrtvého otužilce truchlí! Matúš byl nejhodnější člověk, pomáhal i v Barmě

Autor: ana - 
7. 3. 2018
20:09

Jezero Guláška nedaleko Sence se v neděli večer proměnilo v ledový hrob pro mladého Matúša (†34), který se zde koupal na společném setkání otužilců z celého Slovenska. Muž, který zcestoval celý svět, zde nalezl svůj konec.

Sdružení Ledoví medvědi se setkává již několikátým rokem, aby svá těla vystavili extrémním teplotám. Otužování milovali. Jinak tomu nebylo ani při nedělním setkání. Pár minut před koncem ledového dýchánku se Matúš ponořil pod led. Kvůli zakalené vodě nenašel cestu ven.

Nebylo mu pomoci

Další otužilci muže pod ledem viděli a jali se okamžitě vysekávat další díru, kterou by mohl vyplavat, to už však sportovec klesal ke dnu. Ani hasiči, kteří muže během pěti minut vytáhli, letecký transport do nemocnice a veškerá péče muži nepomohli. Po pár hodinách zemřel.

Podnikatel a IT technik z Bratislavy kvůli své lásce k extrémnímu otužování zaplatil životem. Jeho přátelé jsou incidentem zdrceni. Lidé na sociálních sítích nechávají dojemné vzkazy. „Poznala jsem ho jako velkého motivátora, člověka, který přednášel na různých workshopech a konferencích,“ napsala kamarádka Monika.

Pomáhal i v zahraničí

„Matúša jsem poznal na horách. Vždy se každému snažil pomoci. Upozorňoval na nekalosti. Pořádal různá setkání, aby na nich upozorňoval na příkoří v Barmě, sbíral oblečení pro lidi v nouzi, pomáhal i finančně. Záleželo mu na tom, aby lidi okolo něj byli šťastní,“ řekl kamarád Paľo.

Matúš zde zanechal rodinu, přátele, ale i spoustu načatých projektů, na kterých se podílel nejen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud