Smrt turisty v Egyptě: Odpojili ho od přístrojů kvůli 200 tisícům? Ředitel nemocnice promluvil!

Autor: ljš - 
21. 2. 2018
10:42

Sedm tisíc liber (200 tisíc korun)! To je částka, na kterou se vyšplhal účet za léčbu britského turisty Adriana Kinga (†39), který náhle zkolaboval na výletě v Hurghadě. Rodina zemřelého tvrdí, že ho egyptští lékaři odpojili od přístrojů kvůli tomu, že neměla peníze na uhrazení těchto poplatků. Nemocnice se teď brání.

Adrian skončil v nemocnici poté, co zkolaboval během výletu na velbloudech a čtyřkolkách, kterého se účastnil se svými kamarády. Po převozu na pohotovost upadl do kómatu a lékaři mu diagnostikovali selhání ledvin.

Vzápětí se ukázalo, že je jeho pojištění neplatné, protože pacient zamlčel, že před dvěma lety ležel v nemocnici se zánětem pobřišnice. Pro rodinu tak začalo peklo, které bohužel nakonec skončilo Adrianovou smrtí.

Podle mužova otce ale mohl žít, kdyby rodině pomohl britský konzulát. Nemocnice podle něj Adriana od přístrojů odpojila, protože neměli na zaplacení účtů. "Buďto zaplatíte teď hned, nebo vypnu přístroje," řekl mu prý jeden ze zaměstnanců nemocnice. "Neměl jsem v tu chvíli 200 tisíc, které požadoval. Jakmile jsem odešel z místnosti, začal vypínat přístroje. Nemohu věřit, že britský konzulát nedokázal udělat víc pro britského občana," dodal pro server Daily Mail.

Ředitel nemocnice v Hurghadě ale veškerá obvinění popírá. "Když ho přivezli, nechtěli jsme po něm, ani po jeho kamarádech žádné peníze, protože jsme povinni poskytnout veškerou pomoc, pokud je pacient v kritickém stavu," vysvětlil.

Potvrdil, že Adrianovi selhaly ledviny. "Převezli jsme ho do nedaleké nemocnice na dialýzu, ale tam došlo k selhání srdce," vysvětlil. "Rychle jsme ho vezli zpátky na naši jednotku intenzivní péče, abychom ho zachránili. Srdce mu ale selhalo znovu a nakonec zemřel," dodal.

Rázně odmítl, že by Adriana někdo od přístrojů odpojil. Peníze za léčbu prý žádali pouze po nemocnici, která uvedla, že pacientovo pojištění nebylo platné a účet proto hradit nebude. Rodina pak podle ředitele uvedla, že na zaplacení nemá. "Přestože léčba uhrazena nebyla, nemocnice odmítla podniknout kroky, které by vedly k vymožení částky od rodiny zemřelého," snaží se ředitel dokázat, že nezaplacení účtu za smrtí Adriana nestojí.

Doporučujeme
wp3t ( 21. února 2018 14:24 )

Čert vem tebe, ty bubákovská žíněnko.

FrndaKrnda ( 21. února 2018 13:04 )

 Proč už druhý článek, že zdechnul jakýsi šeredný Anglán v Hurghadě?? Čert ho vzal😂😂 Věřím nemocnici a neee rodině anglického notorika, co se prochlastal až k selhání ledvin😂😂

ondra1974 ( 21. února 2018 12:59 )

Tak jezdit na dovolenou do zeme, ktera neni absolutne naklonena krestanum (i nevericim), mne absolutne nelaka. Dost na tom, ze ty horror storyo kterych se pise, Arabaci vzdycky svedou na obeti, takze....na svete je daleko vic destinaci, kde se mne urcite bude libit a kdyz nemam a drazsi dovolenou Chorvatsko to vzdycky jisti a n konec koncu, tuzemska dovolena taky neni k zahozeni....

petrmetr ( 21. února 2018 12:18 )

no jo brit místo aby se napil vody tak chlastal alkohol jak jsou zvykli...a odejdou mu ledviny

jasnovidec01 ( 21. února 2018 11:43 )

Panáček se měl pořádně pojistit a nezamlčovat zdravotní stav,když měl na dovolenou tak se měl pojistit,to snad pochopí kde jaký ňouma,pozdě honit bycha,a bůch jak to všechno bylo

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud