Zuzana (†38) šla do nemocnice se zlomeným palcem, po propuštění zemřela: Matka chce odškodnění

Autor: lm - 
17. 11. 2017
13:28

Zuzana (†38) přišla do nemocnice se zdánlivě banálním úrazem, po propuštění ale náhle zemřela. Lékař její matce tvrdil, že je v pořádku, i když tak vůbec nevypadala. Za usmrcení pacientky dostal dvouletou podmínku s ročním zákazem vykonávat lékařskou praxi, proti rozsudku se ale hned odvolal.

Zmíněný případ se odehrál v březnu 2015 v nemocnici ve slovenské Galantě, soudy se ale táhnou až doteď. Obžalovaný lékař totiž nesouhlasí s rozsudkem, podle něhož způsobil usmrcení pacientky.

Zuzanu (†38), která trpěla mozkovou obrnou, do nemocnice přivedla její maminka kvůli zraněnému palci na noze. Pacientka ale během vyšetření dostala záchvat, pravděpodobně epileptický. Lékaři jí proto museli dát injekci. "Byli jsme na sále a říkal: vše je v pořádku, můžete odejít domů, ona se vyspinká, bude všechno dobrý," popsala TV JOJ maminka Zuzana Vaszondyová se slzami v očích. "Dceru jsem si vzala v bezvládném, ležícím a supícím stavu. Nad ránem zachrčela, dala jsem jí umělé dýchání, ale bylo po ní," dodala.

Podle soudních znalců pacientka ale trpěla rozvratem vnitřního prostředí, což mělo být lékařům zřejmé z výsledků krve, kterou odebrali během vyšetření. "On to prostě vyhodnotil nesprávně, raději to neměl vyhodnotit vůbec a měl to posunout internistovi. Chyba lékaře tam prokazatelně je, jinak bychom tu nebyli. Správně léčena, včas a komplexně, by měla 80% šanci na přežití," uvedl soudní znalec Martin Balko.

Soudkyně lékaři za pochybení vyměřila dvouletý trest s podmíněným odkladem na dva a půl roku a také roční zákaz vykonávat lékařskou praxi. Obžalovaný lékař se ale odvolal a rozsudek tak není ještě pravomocný. Další stání bylo odročeno na březen. Matka Zuzany podala žalobu i na nemocnici, ve které se dožaduje odškodnění za nemajetkovou újmu ve výši 130 tisíc eur (3,3 milionu korun). Mluvčí nemocnice se k případu nechtěl vyjádřit, dokud nebude uzavřený.

Video Zuzanu (†38) poslali z nemocnice domů se zlomeným prstem: Lékař nesouhlasí s odsuzujícím rozsudkem - TV JOJ
360p

Doporučujeme
petrmetr ( 19. listopadu 2017 14:08 )

byla mentalne zaostala i tak ..slo ji jen o prahy když dcera byla nazivu jinak by ted nezadala odskodneni mysli si ze snad po milinu dcera obzivne???? chybet spolecnosti urcite nebude !

carmin ( 18. listopadu 2017 07:45 )

co nejpřísnější trest , sebral lékařský diplom ,jedině tak nastavíte kvalitu léčby , beztrestnost = smrt mnoha dalších pacientů

carmin ( 18. listopadu 2017 06:59 )

Chyba lékaře tam prokazatelně je, jinak bychom tu nebyli. Správně léčena, včas a komplexně, by měla 80% šanci na přežití," uvedl soudní znalec Martin Balko.

carmin ( 18. listopadu 2017 06:53 )

kapitalističtí řezníci ,to je tak, když kapitalistické zrůdy udělaly ze zdravotnictví podnikání , nic vím není jděte umřít před nemocnici, kolik takovýh lidí už pozabíjeli demokraticky

mrdounberlusconi ( 17. listopadu 2017 18:24 )

zlomeny palec u nohy je normalni neda se dat do sadry tak tam nemela s ni chodit

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud