Děsivé detaily týrání Janičky (†2) pěstounkou: Dvakrát zlomená čelist!

Autor: dce - 
24. 10. 2017
11:24

Takto šokující případ Česko nepamatuje. Teprve dvouletou Janičku podle policie utýrala její pěstounka z Rokycan. Přitom šlo o tetu nebohé holčičky. Ta to na světě během svého krátkého života neměla nijak lehké. Narodila se předčasně, většinu života strávila v ústavu a místo milující rodiny narazila na sadistickou macechu.

Janička se narodila už v sedmém měsíci těhotenství. Její matka se o ni, stejně jako o dalších šest dětí (později sedm), nedokázala postarat. Otec byl navíc částečně zbavený svéprávnosti. A tak miminko putovalo do jednoho z pražských zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Zde se podle deníku MF Dnes Janička rychle zabydlela – ačkoliv byla zpočátku opožděná, v ústavu se brzy dostala na úroveň svých vrstevníků. „Janička se měnila v komunikativní veselé dítě. Stala se miláčkem celého personálu. V domově ji navštěvoval hlavně otec, dítě si bral na vycházky i víkendové propustky,“ řekl Mladé frontě anonymní zdroj.

14. července ale otec i se svou matkou přišli do domova a Janička tam nebyla. Domů si ji totiž odvezli pěstouni – bratr Janiččiny matky se svou o deset let mladší manželkou. Ti vychovávali už Janičky půlroční sestru. Rodinu kontroloval městský úřad a nenašel žádnou závadu.

Jenže jiný názor měli zaměstnanci dětského centra i sousedé manželského páru. Noví pěstouni na ně působili zanedbaně a nevěrohodně. Holčičce do centra nepřinesli žádnou hračku a na úřadě je zajímala jen finanční stránka věci. Podle sousedů se z jejich bytu navíc často ozývaly hádky.

Případ se začal rozvíjet ve chvíli, kdy záchranáři nahlásili na policii podezření z týrání dítěte. Na místo je k holčičce, která se dusila při jídle, přivolali sousedé. Janička už byla ve vážném stavu a v nemocnici později zemřela. Na jejím těle ale byly patrné známky starších zranění. Mimo jiné měla i dvakrát zlomenou čelist.

Pěstounka (25) se údajně později přiznala, že dítě bila koženým páskem do hlavy. Žena nyní ve vazbě čeká na soud. Hrozí jí 12 let.

Doporučujeme
tramping ( 24. října 2017 17:13 )

Tady ty sociálky stojí za velký h.o.v.n.o. !! Kam nemusí,tam nejdou !!

tramping ( 24. října 2017 17:11 )

jen-pro-mne !!!! SOUHLAS !!!!!

tramping ( 24. října 2017 17:08 )

Já bych ty swini,zarazil rozžhavenou tyč do pr.dele !! Bestyje jedna zrůdná !!Chudinka bezmocná,co musele zkusit za útrapy !! Měla by dostat doživotní v kamenolomu,ať tam chcípne zrůda !!!

raspina ( 24. října 2017 13:33 )

Mlátit malinké dítě po hlavě páskem nebo čímkoliv až mu zlomí čelist - taky bych jí zlomila, aby nemohla žrát ani mluvit.

Nezadat ( 24. října 2017 13:30 )

Za modřinu na zadku vám sociálka odebera dítě a pak to ty svííně dají zrůdám.Zavřel bych i tu svííňu co děti odebrala a dala je té zrůdě.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud