Děsivé detaily týrání Janičky (†2) pěstounkou: Dvakrát zlomená čelist!

Autor: dce - 
24. 10. 2017
11:24

Takto šokující případ Česko nepamatuje. Teprve dvouletou Janičku podle policie utýrala její pěstounka z Rokycan. Přitom šlo o tetu nebohé holčičky. Ta to na světě během svého krátkého života neměla nijak lehké. Narodila se předčasně, většinu života strávila v ústavu a místo milující rodiny narazila na sadistickou macechu.

Janička se narodila už v sedmém měsíci těhotenství. Její matka se o ni, stejně jako o dalších šest dětí (později sedm), nedokázala postarat. Otec byl navíc částečně zbavený svéprávnosti. A tak miminko putovalo do jednoho z pražských zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Zde se podle deníku MF Dnes Janička rychle zabydlela – ačkoliv byla zpočátku opožděná, v ústavu se brzy dostala na úroveň svých vrstevníků. „Janička se měnila v komunikativní veselé dítě. Stala se miláčkem celého personálu. V domově ji navštěvoval hlavně otec, dítě si bral na vycházky i víkendové propustky,“ řekl Mladé frontě anonymní zdroj.

14. července ale otec i se svou matkou přišli do domova a Janička tam nebyla. Domů si ji totiž odvezli pěstouni – bratr Janiččiny matky se svou o deset let mladší manželkou. Ti vychovávali už Janičky půlroční sestru. Rodinu kontroloval městský úřad a nenašel žádnou závadu.

Jenže jiný názor měli zaměstnanci dětského centra i sousedé manželského páru. Noví pěstouni na ně působili zanedbaně a nevěrohodně. Holčičce do centra nepřinesli žádnou hračku a na úřadě je zajímala jen finanční stránka věci. Podle sousedů se z jejich bytu navíc často ozývaly hádky.

Případ se začal rozvíjet ve chvíli, kdy záchranáři nahlásili na policii podezření z týrání dítěte. Na místo je k holčičce, která se dusila při jídle, přivolali sousedé. Janička už byla ve vážném stavu a v nemocnici později zemřela. Na jejím těle ale byly patrné známky starších zranění. Mimo jiné měla i dvakrát zlomenou čelist.

Pěstounka (25) se údajně později přiznala, že dítě bila koženým páskem do hlavy. Žena nyní ve vazbě čeká na soud. Hrozí jí 12 let.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Nezadat ( 24. října 2017 13:30 )

Za modřinu na zadku vám sociálka odebera dítě a pak to ty svííně dají zrůdám.Zavřel bych i tu svííňu co děti odebrala a dala je té zrůdě.

Monikay ( 24. října 2017 13:12 )

Čirý hnus

balika ( 24. října 2017 12:38 )

Tahle ludra by měla v kriminálu "nešťastnou náhodou" padnout hlavou na mříže a už nevstat.

zednik ( 24. října 2017 12:35 )

V červenci jim ji ústav vydal jako veselou a spokojenou holčičku. Za dva měsíce !!!! ji utýrali k smrti. Co to dítě muselo vytrpět , panebože! Dva měsíce pekla, a kolikrát tam byla sociílka, kolikrát ji viděla lékařka??

zednik ( 24. října 2017 12:30 )

Takže se vlastně z příbuzných nejlépe k nebohé Janičce vlastně choval její otec,který byl bohužel částěčně zbaven svéprávnosti. Matka, teta a její manžel jsou normální zrůdy. Hrozících 12 let je směšný trest

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud