Plzenští policisté, kteří vytáhli pistoli na řidiče: Všechno bylo jinak, tvrdí právník

Autor: dce - 
13. 10. 2017
14:28

Řidič z kauzy sprostých policistů z Plzně podle právníka jednoho z nich záměrně zkresloval svou výpověď. Záznam, který řidič poskytl médiím, ukazuje přinejmenším zvláštní chování dvou policistů v civilu, kteří velmi agresivně reagovali na probliknutí. Na řidiče dokonce vytáhli pistoli.

Video z předního skla osobního auta minulý týden šokovalo Česko. Jeho řidič ve zúžení v Plzni problikl mercedes, který se dle jeho názoru agresivně „cpal“ před dodávku. Tím si řidič ale pořádně zavařil. Po pár vteřinách se z černého mercedesu rozblikalo modré světlo, zazněla houkačka a rozsvítil se nápis Policie za předním sklem.

Řidič ale neoznačenému autu odmítal zastavit, a tak ho mercedes zastavil blokací cesty až po několika stovkách metrů. Z vozu vystoupili dva muži, jeden z nich v ruce svíral pistoli. Řidiči, jak je ze záznamu patrné, začali sprostě nadávat.

Video Zásah tajných policajtů na silnici v Plzni, kdy pro nic za nic zmlátili řidiče a vytáhli na něj pistoli - Ronald Němec
1080p 720p 360p

Policisté muže podle právníka Josefa Ronalda Němce udeřili do obličeje a stále na něj mířili pistolí. „Po opakované výzvě nakonec ukázali i průkaz a poté odjeli. Můj klient byl celou dobu v kontaktu s linkou 112, nakonec ale šel na policejní služebnu, kde mu bylo pod nátlakem porazeno, ať událost nechá takzvaně plavat, že se jedná o vysoce postavené důstojníky tajné policie,“ popsal Němec.

Právník jednoho z policistů ale takříkajíc vrací úder. „Řidič, který podal trestní oznámení, pro sdělovací prostředky neřekl celou pravdu nebo záměrně vše zkresloval,“ uvedl podle serveru iDnes.cz právník. Muž údajně od začátku konfliktu věděl, že ve voze sedí policisté.

„Mohu potvrdit, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby,“ řekl v pátek serveru Novinky.cz státní zástupce Jiří Richtr, který vyšetřování GIBS dozoruje.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
Rodyrony ( 14. října 2017 17:04 )

 Na tom je vůbec nejhorší jak ti dva blbci si nejdřív hrajou na nepřemožitelné a pak se poserou a napíšou omluvný dopis napadenému, aby se vše ututlalo. Kde jsou ti pitomci teď. Někde sedí připosraní co s nimi bude, protože nic jiného než ty debilní policajty dělat neumí. Video ukazuje, že ani auto řídit neumí a to dnes umí i 12-leté děti.

zaka ( 14. října 2017 09:17 )

Nic jiného se nedalo čekat než že poliši jsou neviní a ten co dostal pěstí si naběhl na dveře

klukmisa ( 14. října 2017 08:54 )

Policajní keci. To nemúžou jednou říct přehnali jsme to . Pardon .

stopar ( 14. října 2017 05:56 )

 Policistům v utajení by více slušela stará nenápadná fabie a možná, že by je ta namachrovanost po pár měsících i přešla

bursik ( 13. října 2017 20:58 )

nad Plzni vladne nejaka negativni Energie.Prava -skola ,berou uplatky a tisknou diplomy a snad tohle neni policie za bileho dne? V noci by se nepovedl dokument.Neco podobneho , sice bez Pistole,ale s hysterickym zachvatem agresivniho dementa v CZ i Rakousku znam.Domnivam se ,ze ti mladi lide jsou snad pod drogami a proto je lepe klid a tupana nechat byt.clovek je otresen z takoveho stylu mafie !!Zadny pravnik ale pol.prezident by okamzite mel jednat a oznamit verejnosti vysledky! Obcan nevinny je napadnutelny zlocincem i policii???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud