Vražedné šílenství v Gottově Doubici: Muž zavraždil dívku (†14) a druhou zranil

Autor: dce, ČTK, lac - 
25. 9. 2017
14:21

K obzvláště brutálnímu činu došlo v Doubici na Děčínsku. Pětatřicetiletý muž zde zavraždil teprve 14letou dívenku a její o dva roky starší kamarádku vážně zranil. Policie ho během krátké chvíle dopadla a při výslechu se přiznal.

„Krajští kriminalisté vyšetřují případ násilného trestného činu vraždy a pokusu vraždy, ke kterému došlo v noci ze soboty na neděli v jedné z obcí na Děčínsku. Děčínským policistům se podařilo v krátké době zadržet podezřelého pětatřicetiletého muže. Ten se kriminalistům v postavení podezřelého doznal k vraždě nezletilé dívky a pokusu vraždy mladistvé,“ uvedla Hyšplerová.

Tragédie se odehrála v Doubici nedaleko Krásné Lípy. Obec má zhruba stovku obyvatel. Právě zde si Karel Gott postavil svou vilu. Podle místních je obětí čtrnáctiletá dívka, druhé dívce, která přežila, je 16 let. Muž se do obce podle Deníku přestěhoval nedávno. Dívky však z obce nepocházejí. „Byly tady na návštěvě, nemají tady ani chalupu. Celá obec je z toho zdrcená,“ řekl Blesku jeden z obyvatel.

„Mohu potvrdit, že v Doubici jsme v neděli kolem 9:45 na výzvu policie zasahovali. Vzhledem k počínajícímu vyšetřování kriminální policií nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Kriminalisté už muže obvinili z dvojnásobného pokusu o vraždu. Hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Policie zároveň podá státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby. Muž se k činu údajně přiznal.

Bližší informace policie s ohledem na rodiny obětí odmítá sdělovat. Podle serveru iDnes.cz vražda neměla mravnostní charakter. Obě dívky měly být napadeny na jendom místě najednou.

Doporučujeme
aliali ( 26. září 2017 05:39 )

Pisálci z Blesku se už úplně zbláznili!

janova ( 25. září 2017 20:04 )

Proč do toho tahají Gotta? To mi hlava nebere.

citrooon ( 25. září 2017 18:57 )

Starší šestnáctka-cikánská šlapka si přivedla na vykrádačku mladší sestru, kterou zaučovala...

zdenekk_informatik ( 25. září 2017 18:10 )

Ty budeš podle pravopisu taky cigna.

Nezmar ( 25. září 2017 17:45 )

Tohle nejsou novinari, ale ubozi pisalci bez zakladniho vzdelani. Etika je slovo, ktere neznaji a nemaji ani poneti o jeho vyznamu. O pravopisu a spisovne cestine nemluve. Profese novinare byvala vzdy vysoce kvalifikovana, s maximalni znalosti jazyka a znalosti faktu, o kterem se pise. Byvala... V redakcich take zamestnavali korektora, ktery opravil pripadne preklepy ci chyby. A dnes? Skoda slov...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud