Při zemětřesení v Mexiku se ztratil český profesor! Vnučka ho hledala po Facebooku | Blesk.cz

Při zemětřesení v Mexiku se ztratil český profesor! Vnučka ho hledala po Facebooku

Autor: Petr Šour - 
22. 9. 2017
06:15

V chaosu, který po zemětřesení v Mexiku vypukl, se krátce pohřešoval český profesor Bohumil Pšenička (84). Jeho vnučka ale nakonec na Facebook vyvěsila radostnou zprávu, z univerzity UNAM (Mexická národní autonomní univerzita, největší vysoká škola v Latinské Americe – pozn. red.) mu pomohla jedna doktorandka. Dědeček je živ a zdráv!

Nedávné zemětřesení v Mexiku si vyžádalo už téměř 250 lidských životů. Mnoho lidí se pohřešuje, celé budovy se zřítily k zemi… Lidé ze zasažených oblastí postihl pochopitelný strach o jejich blízké. Jedním z nich byla také vnučka českého profesora Bohumila Pšeničky (84) Laila. Když se jí neozýval, zburcovala své přátele, přátele přátel i úplně cizí lidi, aby jí pomohli dědečka najít. 

„Během zemětřesení mu pomohla jedna z jeho studentů spolu s dalšími profesory k útěku z budovy. Stále ale nevím, jestli je v bezpečí,“ napsala na svou stránku na Facebooku Pšeničkova vnučka Laila.

Profesora hledal i český konzulát. Nakonec naštěstí všechno dobře dopadlo. „Můj dědeček se našel. Mluvila jsem s ním před dvěma minutami, je v pořádku doma. Je vděčný za to, co jste pro něj všichni udělali,“ píše vnučka vystupující na sociálních sítích jako Laila Baila. „Hledala ho spousta lidí. Říkala jsem mu, že se u něj asi dveře netrhnou. Všichni jsou prý ale vítaní,“ radovala se.

Všem, kteří se rozhodli jí pomoci, na svém profilu srdečně děkovala. „Tolik lidí se vydalo k němu domů – dědečkovi studenti, matka mého kamaráda, kamarád z Erasmu, kterého jsem neviděla celé roky, nějaká italská dívka, kamarád mého kamaráda, kterého ani neznám a tak dále. V tu samou dobu se mu podařilo mi zavolat! Mnohokrát vám děkuji!“

VIDEO: Ničivé zemětřesení v Mexiku

Video Zemětřesení v Mexiku - Reuters
360p

 

 

Doporučujeme
Karinalugo ( 14. března 2018 19:00 )

Yo estuve con el, me asegure que estuviera bien.

2626 ( 22. září 2017 09:53 )

I já jsem prožívala a prožívám strach o své přátele ve Střední Americe. Mám jich spoustu nejen v Mexiku, ale i na Floridě, Kubě, Portoriku. Je to těžké období a nedostatečná komunikace.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud