Martin (†31) zemřel při přestřelce v USA: Zabili ho kvůli autu

Autor: bop - 
21. 9. 2017
21:15

Policie z USA pátrá po čtveřici mužů, kteří na benzinové pumpě Exxon v Atlantě zavraždili mladého Slováka Martina H. (†31), aby ukradli jeho auto. Místní lidé jsou ze zločinu otřeseni. Krádeže aut nejsou v oblasti výjimečné, že by však zloději kvůli vozidlu někoho chladnokrevně zavraždili, to si dosud nikdo z nich představit nedovedl. 

Martin H., přezdívaný Tino, se se svou rodinou přestěhoval do Spojených států v roce 2003. Díky uměleckému talentu a tvrdé dřině se mu podařilo rozjet úspěšnou kariéru. Snil o tom, že své obrazy představí čím dál většímu množství lidí, jeho cílem byla také výstava v galerii. Díky úspěchu si mladý muž nežil špatně – z vydělaných peněz si pořídil také své auto, stříbrné SUV Infinity FX. A právě toho se zachtělo zlodějům…

Když v sobotu 16. 9. zastavil u benzinové pumpy Exxon, jistě by ho ani nenapadlo, že to bude to poslední, co udělá. Na místě si ho vyhlédla čtveřice mužů. Zatímco Tino tankoval benzin, jeden z nich vystřelil z pistole několik ran, které ho usmrtily. Podle serveru Fox 5 Atlanta zemřel mladík na mnohočetná poranění. Zločinci následně ujeli v jeho autě. 

Zvuk střelby slyšel neznámý člověk. Když na místě našel Martinovo mrtvé tělo, vše okamžitě nahlásil na policii. Po mužích i odcizeném vozidle se nyní intenzivně pátrá. Tinovi přátelé a rodina založili účet na stránce GoFundMe, kam mohou přispívat cizí lidé. Jejich cílem je získat dostatek prostředků na převoz Martinova těla zpět do vlasti, aby mohl spočinout tam, odkud pochází. 

Pouhé dva týdny před svou tragickou smrtí zveřejnil mladý muž na své facebookové stránce dojemný vzkaz: „Nikdy nezapomenu, odkud pocházím, nikdy nezapomenu, kdo mě vychoval, nikdy nezapomenu na lidi, kteří mě měli rádi, nikdy nezapomenu na svého Boha. Vždycky budu přát ostatním to nejlepší, vždycky budu dávat. Budu sdílet radost a naději,“ napsal Tino. 

VIDEO: Mladého Zdeňka zavraždili v Londýně. Útočníci ho surově ubili řetězem. Jak je na tom jeho rodina rok poté?

Video Zdeňka (†31) ubili v Londýně řetězem: Rok poté. - FTV Prima
360p

 

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud